Najbardziej skuteczne sposoby na stres

Jesteś wycieńczona nauką lub pracą? Masz zbyt wiele na głowie i czujesz, że stres zaczyna zjadać Twe zdrowie? Powinieneś się odprężyć! Tylko jak?
Jeśli pokłady Twojej energii wewnętrznej znajdują się na wyczerpaniu, a Ty nie masz siły ażeby spełniać to, co sobie zamyśliłeś wiedz, iż nadszedł czas na odpoczynek.

Spłata długów

Autor: Fredrik Alpstedt
Źródło: http://www.flickr.com
Czas na wypoczynek szczególny, to znaczy szybki oraz efektywny. Pierwszy sposób – oddychaj. Odpowiesz zapewne, że czynisz to przez 24h/24h. Owszem, oddychasz, jednak musisz pamiętać o, że m.in. w medytacji oraz jodze oddychanie gra newralgiczną rolę. Umiejętne treningi wdechowe szybko pomogą Ci uregulować pracę ośrodka nerwowego, usuną chroniczne bóle głowy, zaś Twój mózg dostanie życiodajny tlen. Swoją chwilę odpoczynku rozpocznij przeto od zwykłego na pozór oddychania.
Papier

Źródło: http://www.sxc.hu
Po drugie – uśmiechaj się, choćby do samego siebie. Obniżysz w ten sposób częstość uderzeń serduszka, zmniejszysz napięcie i mimowolnie uciszysz organizm. Zerknij na własną uśmiechniętą buzię w zwierciadle czy najzwyczajniej radu się z czasu wypoczynku, jaki właśnie trwa. A może odpręży Cię parę godzin w SPA? Basen, sauna, masaż (zobacz też: gabinet masażu we wrocławiu) – na pewno każdy znajdzie w tym miejscu cokolwiek odpowiedniego dla siebie. Ostatnia wskazówka to – nie zaśmiecaj – swego stanowiska pracy a także umysłu. W czasie, kiedy pragniesz zrelaksować się, postaraj się do granic możliwości uporządkować otoczenie, w jakim się w tym momencie znajdujesz.

Uczyń to po to, aby jak najmniej niepożądanych impulsów docierało do Twojej świadomości. Brzęczący smartfon, zaległa Faktura czy też szeleszczące kartki nie będą Cię wtenczas rozpraszać, Ty natomiast najzwyczajniej „wyłączysz się” i odpoczniesz.