Młode mamy bardzo często narzekają, że macierzyństwo eliminuje je z życia zawodowego

Niewątpliwie w tym pierwszym momencie po przyjściu na świat dziecka można się z tym stwierdzeniem zgodzić, lecz to absolutnie nie oznacza, że kobiety na ładnych kilka lat muszą zrezygnować z pracy.

biura

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com

To prawda, bardzo wiele młodych mam żali się, iż nie jest w stanie zarabiać, ponieważ opieka nad maluchem całkowicie je wciąga, lecz to bywa tylko takie wytłumaczenie. Młode kobiety zamiast poszukiwać kreatywnych rozwiązań takiej sytuacji, wolą najpewniej użalać się nad sobą . Absolutnie przecież tak nie musi pozostać, że zamkną się w domu tylko z maluchem. Jeżeli by tak dobrze poszukać, to możliwości na podjęcie jakieś pracy, nawet w okrojonym wymiarze znajdzie się niewątpliwie wiele.Twoje dziecko potrzebuje Cię za dnia, ale w nocy na parę godzin byłabyś w stanie wymknąć do pracy. Gdzie? Można chociażby sprzątać biura – takie wyjście stosuje dużo mam. Oczywiście praca nocą nie każdemu pasuje, lecz w takim momencie należy się właśnie gruntownie zastanowić, czy pragniemy iść do pracy po to, aby odpocząć od malucha, czy normalnie chcemy zarabiać. Sprzątając biura można nieźle dorobić, ale należy także liczyć się z tym, iż w dzień także nas czeka jeszcze opieka nad dzieckiem. Pomyśl zatem, czy jesteś przygotowana droga mamo na takie poświęcenie. Zrobisz jak uważasz, ale popatrz również czasami na siebie.

Zaciekawiło Cię to zdanie? Jeśli tak, to z chęcią pragniemy Cię zawiadomić, że następny istotny link (https://www.serwiskluczy.pl/wyrob-pieczatek-warszawa) czeka na Ciebie na nowej stronie – zaczytuj się z przyjemnością.

Możesz mieć ochotę uciec do pracy od dziecka i nie powinnaś mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. Pamiętaj, że jeżeli Ty będziesz szczęśliwa, Twoje dziecko też.

Warto dodać, że takie wyjście do ludzi daje młodej mamie bardzo dużo korzyści. Wracasz zmęczona i niewyspana – to prawda, lecz gdzieś po drodze nabierasz energii, a to okazuje się najważniejsze. Lepsza pracująca mama aniżeli stale niezadowolona.