Szukasz metody na właściwy przypływ gotówki? Zmień profesję i zostań przedstawicielem ubezpieczeniowym

Pewne osoby źle się czują, pracując dla kogoś i wypełniając polecenia. Chcą osobiście zarządzać swoimi obowiązkami oraz godzinami pracy. Takie osoby najczęściej decydują się na uruchomienie swojej działalności gospodarczej albo firmy, pomyślną alternatywą dla nich może stać się też praca w charakterze agenta. Wtenczas samodzielnie będą decydowali, jak pracują i jaką pensję dla siebie wypracują.

ubezpieczenie

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com
Polacy pragną się ubezpieczać

Różne sytuacje życiowe stawiają ludzi w obliczu wyzwań i ciężkich chwil. Nasi rodacy chcą zabezpieczać się na taką okoliczność i często decydują się zakupić ubezpieczenie i różnorodne polisy. Zainteresowanie tym aspektem bywa tak znaczne, że dużym powodzeniem wśród osób poszukujących zatrudnienia może pochwalić się profesja pośrednika ubezpieczeniowego. Pośrednik ubezpieczeniowy trudni się jak już nazwa wskazuje: pośrednictwem między towarzystwem ubezpieczeń a kontrahentem. Prezentuje ofertę, objaśnia szczegóły, zawiera umowę, jak również obsługuje klienta podczas składania dokumentacji o wypłatę ubezpieczenia. Jego wynagrodzenie uzależnione jest od osiągniętych efektów – FMG.

Powinieneś skończyć właściwy kurs

Osoby, które decydują się podążać tą ścieżką kariery, muszą skończyć wymagany kurs agenta ubezpieczeniowego zakończony pomyślnie zaliczonym egzaminem. Informacji w temacie takich szkoleń można poszukiwać w sieci albo udać się wprost do jednostki, z którą chce się podpisać umowę. Po zdaniu egzaminu pracownik podpisuje umowę agencyjną z jednostką ubezpieczeniową, z którą rozpoczyna współpracę. Warto wspomnieć również o tym, że ta forma pracy wymaga zarejestrowania własnej działalności gospodarczej.

umowa

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Można poświęcać się temu w całości lub jedynie dorabiać

Dużo firm (zobacz kredyt kontraktowy) ubezpieczeniowych umożliwia własnym agentom podjęcie posady od dorywczej pracy. Wtedy to od człowieka zależy, ile godzin chce poświęcić na zdobywanie nowych kontrahentów. Można pracować w innym miejscu, a sprawami powiązanymi z ubezpieczeniowymi trudnić się już po wyjściu z firmy. Dzięki temu kariera agenta ubezpieczeniowego stanie się metodą na dodatkowy dopływ gotówki albo po prostu można powoli wprowadzać się w nowe obowiązki, bez pośpiechu, presji oraz stresu, że straci się podstawowe źródło pieniędzy, a praca pośrednika nie przyniesie satysfakcjonujących dochodów – (poznaj więcej).