W dzisiejszych czasach coraz liczniejsza grupa rodaków jest zaliczana do wyższej klasy średniej, którą stać na śmiałe oszczędzanie

Jeszcze 20 lat temu, po upadku komuny, spory odsetek rodaków ledwo radziła sobie finansowo. Były to ciężkie czasy. Jednak teraz, gdy sytuacja wydaje się być lepsza i duża grupa rodaków posiada dobrą pracę, przyszedł w końcu moment na intensywniejsze wydawanie pieniędzy (co napędza gospodarkę), ale również na innowacyjne oszczędzanie.
Nadal spory odsetek ludzi ma środki na lokatach w bankach.

problemy

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Kłopot jest w tym, że nie zawsze się to opłaca, ponieważ inflacja pożera lwią część odłożonych procentów. Z tego powodu coraz częściej Polacy interesują się funduszami inwestycyjnymi lub akcjami. Fundusze inwestycyjne otwarte są na obecny moment najmodniejszą formą inwestycji własnych pieniędzy w Polsce. Wydaje się to być w miarę bezpieczny sposób na to, żeby rozmnożyć swe pieniądze.

Pragniesz zgłębić poza tym inne pokrewne materiały, jednak nie masz pewności, gdzie one mogą być? Bez nerwów – zobacz więcej w tej ofercie (http://lipinscy.pl/projekty-domow-wt2021/).

Otwarty znaczy po prostu tyle, że niejeden ma prawo do niego przystąpić (normalny Kowalski czy spółka), czyli w każdej chwili może pieniądze włożyć, ale również wyciągnąć. Dlatego portfel inwestycyjny funduszu bywa wyliczany i podawany do wiadomości każdego dnia. Osoby, które zainwestowały w dany fundusz swe pieniądze, chcą być świadomi tego, jakie przynosi on korzyści. Działanie funduszy jest zgodne z dyrektywami UE, więc środki mogą być inwestowane na terytorium całej Wspólnoty.

Fundusze inwestycyjne otwarte powstrzymują zamrożenie zbytnio dużych kwot na dłuższy okres, ponieważ udziałowcy mają możliwość w każdym momencie wycofać swoje środki.