Przybory| biurowe są bardzo ważne, aby dobrze i sukcesywnie pracować. Który sprzęt jest najbardziej ważny?

Normalna praca w biurze nie może przebiegać normalnie bez odpowiedniego sprzętu, a jest nim wiele artykułów, jakie określamy mianem przyborów biurowych. Pod tym kątem konieczne są nie tylko długopisy czy kartki, ale także sporo innych rzeczy. Jednym z nich jest niedoceniony, ale jednocześnie nieoceniony w każdym biurze – segregator.

więcej

Autor: Dominic Zaidan
Źródło: http://www.flickr.com
Segregator to obowiązkowy przybór w każdym biurze, zapewnia on określony porządek w dokumentach. Każdy wie czym jest segregator, ale jak możemy go zdefiniować? To sztywna okładka, zrobiona z grubego kartonu, czasami też tworzywa sztucznego. Jest w niej możliwość wpięcia przekładek, koszulek i pozostałych przedziurkowanych dokumentów. W segregatorach przechowuje się wiele bardzo różnych dokumentów. Rodzaje segregatorów to najczęściej ich różne wymiary.

Powszechnie wykorzystuje się segregatory formatu A4. Znakomita większość dokumentów posiada istotnie taki format, więc w takich segregatorach jest możliwość, żeby zmieścić ich rzeczywiście znaczną ilość. Mimo to, są również inne wymiary, przykładowo w formacie A3, A5, zdarzają się i nawet A6.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie segregatora (kliknij w segregatory). Najważniejsza jest grubość grzbietu, jest ona zależna od rodzaju i rozmiaru wbudowanego mechanizmu, który służy do wpinania kartek. Przykładowo, segregatory mające rozchylany ręcznie mechanizm ringowy odznaczają się grubością od kilkunastu do 90 milimetrów. Co do różnych mechanizmów wpinania kartek, to możemy wyróżnić: dźwigowe z dociskaczem, ringowe oraz dociskowe.

segregatory

Autor: fotofeliz
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli mówimy o dźwigowych z dociskaczem to na myśli mamy tego typu, co są dostosowane do rozstawu otworów w normalnych wymiarach, przy pomocy dźwigni są rozchylane i zamykane, natomiast wpięte kartki i dokumenty przytrzymuje dociskacz włożony na ringi. Ringowe są zazwyczaj rozchylane palcami, a kształt mają typu O lub D. Mechanizmy mogą być wyposażone w dwa lub cztery ringi. Dociskowe są dostosowane do tak zwanych segregatorów konferencyjnych, to znaczy, że kartki w nich umieszczane nie muszą być przedziurkowane.

W każdym biurze powinny być segregatory, ponieważ niezwykle pomagają w pracy.

Jeśli chcesz odnaleźć rzeczywiście bardzo rzetelne źródło, spójrz na tekst (https://www.szkolenia-weterynaryjne.com/), który jest zredagowany przez prawdziwego specjalistę.

Można je przyrównać do folderów w komputerze, w których można uporządkować każdy z plików. Skoro więc chcemy posiadać porządek w biurze, to bez takich pomocy, jak segregator nie da rady. Miejmy to na uwadze, szczególnie wtedy, gdy będziemy planować zakupy do biura. Zapomnienie o tym może nam znacznie utrudnić pracę.