Powtarzalność nasza codzienna. Jak to jest z tym znajdywaniem sensu w normalnych dniach? Czy w ogóle warto się starać?

W każdym roku czekają nas konkretne sytuacje, jakie mieliśmy okazje już poznać, które są powtarzalne i po prostu powtarzają się, jak cykliczne jest nasze życie. Jeśli bowiem spojrzymy na przyrodę, to każdy z nas wie, że istnieją pory roku, jakie następują po sobie. Jeśli spojrzymy na nasze życie, to także dostrzeżemy, iż kalendarz w każdym roku prezentuje się prawie tak samo, są te same dni, lecz jest inny rok. Przyzwyczajeni jesteśmy do tego i nie wyobrażamy sobie, aby nagle stało się inaczej.

pit online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy rok to nowe wyzwania, ale wiele z nich jest niemal identycznych co roku. Na przykład składanie deklaracji podatkowej, w tym roku będzie to Pit za 2014, w następnym roku znów tego dokonamy, to owa powtarzalność – . Więc liczby są zmienne, lecz tak naprawdę wiele rzeczy się powtarza. Każdego roku celebrujemy te same święta, oczekujemy tych samych dni, świętujemy urodziny i imieniny, choć i tak niezwykle odczuwamy upływ czasu.

Niestety, nie możemy przed tym uciec, ponieważ chociaż powtarzalność występuje w każdym życiu, to jednakże każdego roku stajemy się trochę innymi osobami. Tak to już jest, nieuniknioność upływu czasu jest także uzasadnieniem powtarzalności, w wolnym tłumaczeniu, to że tak dużo rzeczy się powtarza świadczy o tym, iż wszystko przemija. Właśnie to w jesień, a tym bardziej w zimę czujemy to najbardziej, gdyż w lato jesteśmy trochę rozmarzeni, trochę w innej rzeczywistości i nie zastanawiamy się nad takimi rzeczami. Pora na refleksję przychodzi, kiedy robi się zimno, kiedy nasze wakacyjne plany znowu muszą

rozliczenie

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

dojrzewać do lata. Są jednocześnie ludzie, którzy odpowiednio się w tym czują, w tej powtarzalności, ponieważ wyraża to w jakiś sposób poziom naszego bezpieczeństwa.

Ten serwis internetowy porady podatkowe wrocław ma fascynujące informacje na prezentowany temat, zatem, jeżeli ta tematyka Cię absorbuje, to sprawdź to obowiązkowo.

Bo jakby to było, gdyby każdy z dni był niepewnością, a każdy rok wielką niewiadomą? Poniekąd tak jest, przecież nie możemy wiedzieć czy zbliżający się rok przyniesie szczęście (może jakąś wygraną) czy raczej nieszczęście (choroba, śmierć kogoś bliskiego), niemniej, to że istnieją te same punkty w każdym roku sprawia, iż mamy pewne drogowskazy. To tak jak chodzimy po górach albo jeździmy autem po obcym mieście. Ażeby się nie zgubić wymagamy drogowskazów. Drogi są wszędzie takie same, lecz nie zawsze trafiamy w odpowiednie miejsce, a by się nie zgubić potrzebujemy wsparcia, właśnie w postaci takich punktów. Dlatego każdy z nas ich potrzebuje – w większym lub mniejszym stopniu.