Planujesz być fachowym architektem? Dowiedz się, jak szukać zatrudnienia

Pierwszej posady warto jest szukać będąc na studiach. Bardziej elastyczne w swoim funkcjonowaniu firmy uwzględniają zajęcia studentów i pozwalają im wypełniać swoje obowiązki w godzinach, które będą im pasować ze względu na naukę. Dzięki pracowaniu w takim biurze przyszli architekci mogą zaznajomić się z charakterem tego zawodu, zorientować się, jak pracują inni i być może uczestniczyć w jednym z projektów.
Jeśli zaczynamy pracę dopiero po uzyskaniu dyplomu, także powinniśmy przeszukiwać oferty pracy. Architekt to fach wymagający trzyletniej praktyki, która dopiero pozwala mu na zdobycie uprawnień architektonicznych, rzecz jasna po zdaniu specjalnego egzaminu zawodowego. Pierwsze 2 lata po studiach to opracowywanie projektów, kolejny rok zaś to praktyki na budowie. Trzeba się również zapisać do izby architektów i dopiero potem można w pełni realizować swój zawód. Więcej tu .
Droga do pokonania nie zalicza się do najłatwiejszych, ale warto jest się starać, ponieważ architekt to jedno ze stanowisk pozwalających na uzyskanie wysokich zarobków. Naturalnie nie od razu będziemy zarabiać kilka tys. złotych, rozpoczniemy od o wiele mniejszych sum, lecz już po roku doświadczenia można starać się o pierwszą podwyżkę.

Dobrze jest to pomyśleć o założeniu własnego biura projektowego, w czym pomogą nam dotacje unijne. Zanim jednak będziemy mieć własną działalność, powinniśmy uzyskać chociaż niewielkie doświadczenie na praktykach oraz stażach, by mieć orientację, jak działać.
Nie każdemu przychodzi łatwo pierwsza praca (jeżeli szukasz pracy sprawdź koniecznie: biuro pracy za granicą) Grodzisk Mazowiecki (źródło artykułu). Jednakże nie można się poddawać, czasem lepiej jest samemu pochodzić po biurach, aniżeli przesyłać CV, które od razu może znaleźć się w koszu. Indywidualne wizyty w biurach architektonicznych w końcu mogą przynieść korzystne efekty i zaczniesz zdobywać doświadczenie, jakiego tak potrzebujesz na początku.