W jaki sposób otrzymać uprawnienia rzeczoznawcy nieruchomości oraz kto może nim zostać?

Aby uzyskać uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego wypada realizować kilka ważkich wymagań. Osoba, która pragnie pracować w tym zawodzie nie może być karana i musi posiadać kompletną zdolność do czynności ustawodawczych. Do tego powinna posiadać wyższe wykształcenie w dziedzinie wyceny nieruchomości.

mieszkanie - wynajęcie

Źródło: flickr.com

Ważne jest też odbycie praktyki i pozyskanie doświadczenia zawodowego. Praktykę taką możemy odbyć w ramach studiów wyższych, możemy także osobiście ukończyć praktykę, jaka winna trwać przynajmniej sześć miesięcy. Innym rozwiązaniem jest też chociaż dwuletnia praca na stanowisku, która jest związana z wyceną nieruchomości. Uzyskanie doświadczenia oraz rzeczowej wiedzy w tym zawodzie jest bardzo ważne, ponieważ praca rzeczoznawcy mieszkaniowego jest nadzwyczaj odpowiedzialna.

Żeby zostać rzeczoznawcą mieszkaniowym należy korzystnie przejść przez postępowanie kwalifikacyjne, jakie wykonywane jest przez Państwową Komisję Kwalifikacyjną. Jeśli wynik tego postępowania będzie wartościowy, wtenczas zdobędziemy uprawnienia niezbędne do realizowania zawodu oraz będziemy mogli wykonywać pracę jako rzeczoznawca majątkowy – dokładnie, jak np. rzeczoznawca mieszkaniowy Warszawa.

rzeczoznawca majątkowy

Autor: manishibhatt
Źródło: http://www.flickr.com

Działanie kwalifikacyjne przebiega w dwóch krokach, głównym z nich jest etap wstępny, a drugim egzamin. Na etapie wstępnym kontroluje się czy przedstawione dokumenty realizują każde wymagania formalne. Jeżeli tak, wtedy otrzymasz wezwanie na egzamin pisemny. Egzamin pisemny to test wielokrotnego wyboru, na teście jest 90 pytań, zaś sam test również trwa 90 minut, mamy więc jedną minutę na jedno pytanie. Aby zdać egzamin trzeba posiadać choć 65 punktów.

Po więcej szczegółów serdecznie zapraszam na tęstronę www. Nie wahaj się – poszerz wiedzę na temat opracowany w tekście.

Wybierając się na egzamin pisemny, koniecznie musimy pomnieć o zabraniu ze sobą dowodu własnego. Testu nie podpiszemy imieniem oraz nazwiskiem, ale unikalnym kodem. Przy analizowaniu przez egzaminatorów testu, nie będą oni wiedzieli kto tak faktycznie pisał test. Po egzaminie pisemnym czeka Cię egzamin ustny, na jakim można uzyskać 24 punkty. Śladowa liczba punktów zezwalających na zdanie testu to 14 punktów.