Otwierasz własną firmę i nie rozumiesz zawiłych pojęć prawnych? Nie martw się!

A więc rozwinąłeś już pomysł na swoją pierwszą firmę. Wiesz już czym będzie się ona zajmować i jesteś przekonany, że będzie ona sukcesem, gdyż jesteś ”oblatany” w tej dziedzinie. Rozpoczynasz więc szukanie dogodnego lokum do wynajęcia. Zaczynasz także rekrutację pracowników do swojej firmy. I nagle pojawiają się kolejne wyzwania.

Nie

umowa

Autor: Startup Mena
Źródło: http://www.flickr.com

znasz się na podatkach, nie rozumiesz zawiłych wyrażeń zapisanych w umowie najmu. Brzmi znajomo? Nie martw się! Nie jesteś jedynym przedsiębiorcą zmagającym się z tymi problemami. Nie da się być specjalistą w każdej dziedzinie. Poniżej wspomniane zostały niektóre z wielu pytań, jakie są najczęściej zadawane przez początkujących przedsiębiorców. Znajomość tych problemów może się okazać pomocna także dla ciebie.A więc rozglądasz się za lokalem do swojej działalności. Słyszysz nowy termin „najem okazjonalny” i zastanawiasz się, czy może to być coś dla Ciebie. Umowa najmu okazjonalnego pojawiła się w polskich przepisach w 2009 roku i ma na celu zapewnienie większych praw właścicielowi nieruchomości. Warto sprawdzić: umowa najmu okazjonalnego. Najważniejsza informacja dla Ciebie w tym obszarze brzmi – cel takiej umowy może być jedynie mieszkaniowy. W gruncie rzeczy oznacza to tyle, że nie może być ona zastosowana w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, takiej jak na przykład biuro.Zatrudniając pracowników powinieneś pamiętać, że jesteś zobligowany do płacenia składek na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (tzw. odpis na zfśs) jedynie wówczas, gdy zatrudniasz minimum 20 pracowników w pełnym wymiarze godzin –

dokumenty

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com

sprawdź odpisy na zfśs.

Gdy firma jest mniejsza, możesz to pokrywać na zasadzie dobrowolności, jednak nie masz takiego obowiązku. Odpowiedź na pytanie o wybór sposobu rozliczania się z fiskusem, mimo iż bardzo poszukiwana, jest jednak bardziej złożona. W tym wypadku warto poradzić się specjalisty, gdyż do wyboru masz cztery różne sposoby, a skala podatkowa (sprawdź skalę podatkową) powinna być wybrana w oparciu o między innymi od rodzaju otwieranej działalności.
Jeżeli w dalszym ciągu masz wiele podobnych pytań – nie martw się. Najważniejsze to pamiętać, że nie można być specjalistą w każdym obszarze. Przyznaj się do tego, że czegoś nie wiesz lub nie rozumiesz.

Poznaj także inną bazę artykułów podnoszących prezentowany wątek – bez obaw – wejście za darmo (https://waliduda.pl/zakres-uslug/prawo-gospodarcze), więc kliknij ten odnośnik!

Istnieje wiele wspaniałych firm i specjalistów, które pomogą Ci się uporać z podobnymi problemami.