Jakie są sposoby, by kontrolować podwładnych?

Jeśli chcesz zmotywować swoich pracowników do wydajniejszej pracy, wtedy powinieneś pomyśleć nad tym, w jaki sposób skłonić ich do poświęcania jeszcze większej ilości czasu na pracę. Jeśli zatrudniasz przede wszystkim pracowników biurowych, wtedy zdecydowanie powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że dużo czasu w ciągu dnia przeznaczają oni nie na pracę, ale na odpoczynek.

Praca zespołowa

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli pracuje się stale przy komputerze, niemal niemożliwe jest utrzymanie skupienia przez cały typowy ośmiogodzinny dzień pracy.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie sawyer niezależny przegląd biznesu (IBR), którą tu znajdziesz, również jest coś wartościowego!

Sporo pracodawców już dobrze zdaje sobie z tego sprawę – dlatego współcześnie niemal we wszystkich biurach znajdują się pokoje socjalne czy kuchnie i jadalnie, w których można spędzić trochę czasu w ciągu dnia. Jeżeli jednakże pozwolisz swoim pracownikom na zbyt dużą swobodę, wtedy zdecydowanie po niedługim czasie będziesz tego żałować. Jeśli zatem chcesz odnaleźć złoty środek pomiędzy sprawdzaniem pracowników, a dawaniem im odrobiny wytchnienia, wówczas z pewnością powinieneś zastosować Cię konkretnie do naszej porady. Jeśli chcesz być postrzegany jako fajny pracodawca, wtedy z pewnością powinieneś zapewnić swoim pracownikom niezłe warunki socjalne, jednak z drugiej strony możesz zacząć ich sprawdzać. Jeśli zdecydujesz się na taką możliwość, wtedy powinieneś jak najszybciej zamówić zestaw do monitoringu (więcej informacji).

kamera kopułkowa do monitoringu
Zazwyczaj monitoring pracowników w biurach nie polega na ich kamerowaniu, ale na sprawdzaniu ich aktywności na służbowych laptopach. Kiedy zastanowisz się nad tym poważnie, wówczas z pewnością dojdziesz do wniosku, że najwięcej czasu typowy pracownik marnuje w ciągu dnia na oglądaniu Internetu. Kiedy w swojej firmie wprowadzisz przykładowo monitoring IP i powiadomisz o tym swoich pracowników, wtedy bez wątpliwości zaobserwujesz wzrost dobrej pracy (zobacz – monitoring przemysłowy). Jeśli Twoi pracownicy będą zdawali sobie sprawę z tego, że właściwie w każdej chwili będziesz mógł sprawdzić, co dokładnie robili na swoim komputerze, wtedy bez wątpliwości będą bardziej uważni w robieniu na firmowych komputerach czegoś innego niż praca. Kiedy powiadomisz o tych zmianach swoich podwładnych w odpowiednio łagodny sposób, z pewnością nie będą temu tak bardzo przeciwni jak może Ci się wydawać.