Omówienie kont do oszczędzania pieniędzy w 2014 roku

Chyba każdy, kto posiada jakieś niezainwestowane środki pieniężne bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba zarządzać nimi w taki sposób, aby przynosiły one trochę zyski. Najgorszą opcją może być trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie.

wydajność

Po pierwsze ponieważ skusić to może złodziei, oni chętnie się nimi w odpowiedni sposób zaopiekują, a poza tym przechowywanie środków pieniężnych w taki sposób sprawia, że będą one tracić na swojej wartości. Pomysłów na inwestycje jest całkiem sporo. Niektórzy grają na giełdach, kupują akcje i obligacje, ale niekiedy może to być dość ryzykowne, gdyż w przypadku krachu lub załamania można dużo utracić- tutaj.

Inną metodą na to, żeby finanse (odzyskiwanie długu od osoby prywatnej) cały czas pracowały, jest trzymanie ich na lokatach oszczędnościowych. Są one znacznie bezpieczniejsze od funduszy inwestycyjnych albo giełdy i oferują nieduży wprawdzie, ustalony przy zakładaniu zysk, ale ich dużą wadą będzie to, że przy wcześniejszym zerwaniu lokaty nie dostanie się żadnych pieniędzy. Od niedawna na bankowym rynku pojawił się jednak jeszcze jeden produkt bankowy, który oferuje dochody bardzo zbliżone jak przy lokatach, ale z możliwościami elastycznego zarządzania zgromadzonym kapitałem.

gotówka od ręki

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Oszczędnościowe konta, bo to właśnie o nich mowa, łączą w sobie zalety lokat terminowych i typowych rachunków bankowych. Posiadają one wszystkie parametry normalnych kont, czyli można przelewać na nie wynagrodzenie, wykonywać przelewy bankowe, najczęściej mają także możliwości korzystania z kart kredytowych oraz debetowych.

Największym ich plusem jest to, że zgromadzone środki każdego dnia zarabiają, czyli są od nich naliczane odsetki. Może to pozwolić na sporą elastyczność w porównaniu z tradycyjną lokatą, gdyż w sytuacji, gdy będą potrzebne jakieś środki, zwyczajnie można je z konta wypłacić bez żadnej straty. Banków które oferują takie produkty jest coraz więcej- przenieś się tu.

Dlatego też jeśli ktoś zamierza skorzystać z takiego produktu, to powinien znaleźć najnowszy. Prezentuje on opcje wszystkich tego typu kont z kilkudziesięciu różnych banków i bardzo ułatwia klientom wybranie dokładnie takiego produktu, jaki będzie najbardziej odpowiedni.