W jaki sposób UE pomaga Polsce?

Ostatnimi czasy krytykowanie Unii Europejskiej jest niesamowicie rozpowszechnione. Jednakże należy zwrócić uwagę, że choć niewątpliwie Unia Europejska ma wiele wad, to jednakże nie jest powiedziane, iż pod każdym względem jest ona czymś beznadziejnym.

pole - rolnictwo

Autor: HintenRum
Źródło: http://www.flickr.com

Fakty są takie, iż UE dała Polakom dużo dobrego. Chociaż nie jestem może wielkim orędownikiem Unii, to jestem w miarę uczciwy. Chciałbym początkowo napisać odnośnie odnośnie zalet mających związek z prowadzeniem firmy. W jaki sposób mali przedsiębiorcy mają możliwość zarobić na UE?

A chociażby jak najbardziej godne uwagi są programy unijne dla małych firm jak na bgz – cechują się one tym, że jeśli w odpowiedni sposób wypełnimy wniosek, to znacząco powiększamy swoje szanse na odniesienie sukcesu. Zwłaszcza, iż przecież w bardzo wielu przypadkach te pieniądze są bardzo duże – relatywnie. Przed kilkoma miesiącami mój znajomy otworzył firmę – za unijne pieniądze. Na początku był zarejestrowany w Urzędzie Pracy (zobacz kompensata) jak osoba bezrobotna, bo wyłącznie bezrobotni mają możliwość pozyskać takową pomoc. Tego typu dotacje są OK, chociażby z tego powodu, iż po prostu pozwalają Polsce doganiać Niemcy oraz inne zamożne kraje.

Oczywiście programy unijne wzbudzają wielkie kontrowersje, chociażby dlatego, że w końcu unijne pieniądze tak czy siak pochodzą z podatków, ale uważam, iż taka pomoc ma wiele sensu. Chcę także odrobinę napisać na temat rolnictwa. Czy wiesz szanowny rolniku, iż to właśnie dzięki funduszom unijnym wreszcie można lepiej radzić sobie z prowadzeniem gospodarstwa? Osobiście znam wielu rolników, którzy twierdzą, że programy unijne dla rolnictwa są czymś kapitalnym. Uważam, iż odpowiednio rozdzielana pomoc unijna ma wielki sens. Pewnie większość osób zgadza się ze mną (więcej na ).

Trzeba jednak wiedzieć, że bardzo często owe środki są przejadane. Trudno myśleć, iż bezsensowne rozdawnictwo pieniędzy to coś pozytywnego. Szczególnie, że przecież bardzo często pieniądze z Unii Europejskiej są marnowane. Bardzo krótko podsumowując: UE daje całkiem sporo mieszkańcom Polski, lecz należy mieć na uwadze, że nie we wszystkich przypadkach orientujemy się jak spowodować, iż te pieniądze zostaną pomnożone. A w końcu chcielibyśmy, aby wreszcie Polska wykorzystała swoje szanse.