W jaki sposób efektywnie egzekwować zadłużenia od nieuczciwych firm w Niemczech oraz od czego należy zacząć?

Coraz nagminniej krajowe firmy współpracujące z firmami niemieckimi poszukują rozstrzygnięć, w który sposób wolno egzekwować należności w stosunku do zadłużonych kontrahentów na terenie Niemiec. Niemieckie przedsiębiorstwa częstokroć lekceważą wezwania do zapłaty, jakie odbierają od polskich partnerów, jako że wychodzą z domniemania, że ze względu na kłopoty językowe, kilometry oraz różnice kulturowe, należności nie będą wymagane.

karty kredytowe

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli znajdziemy się w podobnej sytuacji, to pierwszym działaniem jest wykonanie działania pozasądowego. Oznacza to, że wyznaczony przez nas pełnomocnik przez niemiecką kancelarię adwokacką odniesie się do kontrahenta z żądaniem zapłaty zadłużenia, zapłaty odsetek, a także zwrotu wydatków adwokackich z postępowania pozasądowego. W wezwaniu do zapłaty winien być wskazany wyraźny termin do zapłaty długu, wypunktowanie za jaką usługę jest narzucona zapłata i wiadomość, iż w przypadku braku należności oraz opóźnienia, sprawa będzie kierowana do windykacji należności, z czym wiążą się dodatkowe koszty dla dłużnika.

Należy posiadać wiedzę, iż windykacja należności w Niemczech jest dla wierzyciela absolutnie darmowe, bo wszystkie wydatki zmuszony jest zwrócić dłużnik. Dłużnicy niemieccy dużo uważniej reagują na dokumenty adwokata z niemieckiej kancelarii aniżeli reakcją na dokumenty sporządzone przez samych wierzycieli bądź polskie firmy komornicze. Wiele spraw kończy się już na tym pierwszym etapie postępowania w respekcie przed nieodwracalnościom niemieckich windykatorów. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: nowy portal

Natomiast jeśli postępowania pozasądowe nie dostarczą oczekiwanego efektu, wówczas warto przystąpić do dochodzenia roszczenia na drodze prawnej. W tym przypadku posiadamy dwie możliwości. Można dochodzić roszczenia na drodze prawniczej w Polsce i egzekwować potem orzeczenie w Niemieckich sadach lub złożyć pozew w niemieckim sądzie i egzekwować tam należności od kontrahenta. Rozstrzygają o tym zapisy w umowie oraz międzynarodowa właściwość polskiego bądź niemieckiego sądu.

Zaciekawił Cię taki wpis? Jeśli tak, to bez wahania kliknij też ten odnośnik. Pokrewne treści znajdziesz również tutaj trener personalny wrocław.

Lecz nawet wtedy kiedy jest sposobność wyboru pomiędzy sądem polskim czy niemieckim, z doświadczeń wynika, iż wskazane jest składać pozew w niemieckim sądzie biorąc pod uwagę większą sprawność czynności.

pieniądze

Autor: Ttaaj
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli osoba kreująca pozew dostałaby od polskiego sądu Europejski Tytuł Egzekucyjny czy też posiadamy wyrok sądu niemieckiego można rozpocząć egzekucję przymusową. Co znaczy zajęcie środków bankowych bądź zajęcie majątku ruchomego przez komornika ewentualnie zajęcie wynagrodzenia dłużnika czy złożenie zaręczenia za sprawą przyrzeczenia. Warto tutaj dodać, że niemieccy komornicy znamionują się nieporównywalnie większą skutecznością egzekucyjną aniżeli polscy komornicy a windykacja należności w Niemczech przebiega dużo bardziej sprawniej i szybciej.