Tworzymy wizerunek naszej firmy

Marketing społecznościowy robi ostatnimi czasy zadziwiająca karierę. Każdy ważny polityk ma obecnie swój fanpage na facebooku i/lub Twiterze, z uroków sieci korzystają również samorządy i jednostki publiczne, takie jak ośrodki kultury, kluby, muzea, uczelnie.

w sieci

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Nikogo już nie dziwią filmy promocyjne na portalu youtube, konkursy czy nietypowe akcje i eventy. Jeśli tego typu instytucje – które uważamy często za sztywne i posagowe – działają już aktywnie w sieci, właściciele małych lub większych firm nie mogą sobie pozwolić na obojętność wobec tego rodzaju aktywności, nawet jeśli nie stawiają na sprzedaż internetową swoich produktów.

Firma to przecież nie tylko marketing, który przekłada się na wymierne zyski, ale także public relations – wszelkiego typu działania wizerunkowe, umacniające pozycję firmy na rynku , których wynikiem jest to, że staje się ona wiarygodna. Internet jest świetnym narzędziem działań public ralations, gdyż w wielu wypadkach są one niskonakładowe.

Wystarczy tylko starcie skorzystać z pomocy specjalistów, by potem samodzielnie, lecz z rozmysłem, kreować swój wizerunek dzięki sieci. Fachowa agencja interaktywna pomoże nam stworzyć fanpage na facebooku, który możemy już prowadzić na własną rękę, chyba że nie posiadamy wykwalifikowanych pracowników. Koszty, jakie co miesiąc zapłacimy tego typu agencji za powadzenie naszego funpage’a, są znacznie niższe niż zatrudnianie osobnego pracownika ds. PR-u.

Algorytm Panda i Pingwin, pozycjonowanie

Autor: Artefakt Sp. z o.o.
Źródło: Artefakt Sp. z o.o.

Poza tym istotną przestrzenią działań powinna być dobrze opracowana strona WWW firmy, będąca nadrzędna wobec działań facebookowych, które z natury są bardziej lekkie, pełne humoru i wolne od marketingowej propagandy. Dlatego dobra agencja social media doradzi nam, by różnego rodzaju akcje promocyjne prowadzić raczej na stronie WWW, a facebook pozostawić na integrację ze społecznością, nowinki, filmiki i zdjęcia.

Aby odnaleźć profesjonalna agencję interaktywną, np. we Wrocławiu wystarczy wklepać w gogle frazę strony www wrocław lub agencja social media Wrocław – opinie o wrocławskiej agencji Artefakt.

Czyżby wpisy zaprezentowane na tej witrynie hotel kraków rynek ogólnie Cię uszczęśliwiły? Mamy nadzieję, że tak. Ale, jeśli masz ochotę więcej, to kliknij tutaj.

Porównajmy oferty firm, skupiając się na ich portfolio i zdobytych klientach. Nawet gdy nasza sprzedaż nie zacznie gwałtownie wzrastać, na pewno wzmocnimy wizerunek naszej firmy i sprawimy, że będzie ona widoczniejsza na rynku.