Studia prawnicze w Polsce. Czy należy się na nie zdecydować?

Prawnicze studia są od lat jednym z najentuzjastyczniej wybieranych kierunków uczelni. Posiadanie konkretnego fachu zdaje się gwarantować pewność w późniejszych poszukiwaniach swego miejsca na rynku pracy.

prawo

Autor: Eselsmann™
Źródło: http://www.flickr.com
budowa domu

Autor: Marttin Pettit
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże czy rzeczywiście tak jest?
wyobrażenie - prawo

Autor: Medard
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj coraz więcej uczelni , tak prywatnych, jak również państwowych, proponuje prawnicze (kancelaria prawnicza – kliknij) studia. Konkurują one między sobą w walce o aspirantów. Selekcjonując jedną z nich musimy jednakże mieć na względzie, iż nie każda daje równe gwarancje jakości edukowania. Jeżeli chodzi o tak modny kierunek jakim jest prawo, oferta nauczania różni się w zależności od wybranej uczelni. W czasie pięcioletniego edukowania student zgłębia zagadnienia historyczno-prawne, uczy się fundamentów logiki, reguł myślenia prawniczego a także wykładni prawniczej a także poznaje fundamentalne dziedziny prawa. W programie uczelni założone są też praktyki zawodowe. Mimo, że edukacyjna oferta przedstawia się bogato a sylabusy indywidualnych przedmiotów przyrzekają zaawansowane umiejętności, to trzeba się liczyć z tym, iż nauka na wydziale prawniczym zapewnia przede wszystkim erudycję teoretyczną, natomiast zastosowania jej w rutynie a także rzeczowych umiejętności żakowie zdobywają dopiero później – na prawniczych aplikacjach, w czasie studiów zaś – na praktykach, jakie wielu jednostkom trudno pogodzić z obowiązkami na uczelni.

Samo ukończenie studiów na pewno zaopatrzy w mnóstwo cennych umiejętności jak też erudycję, natomiast nie zagwarantuje zawodowego sukcesu. Jedynie najlepsi pretendenci uzyskają satysfakcjonujące oferty pracy podczas odbywania aplikacji prywatnych.