Posiadanie sprzedaży internetowej i prawa nabywcy

Jeżeli planujemu uruchomienie własnego sklepu internetowego, powinno się mieć na uwadze dwie bardzo istotnie kwestie: regulamin sklepu i rejestr klauzuli niedozwolonych. Pierwszy dokument możemy napisać sami, albo powierzyć tę czynność ekspertowi specjalizującemu się w usługach ecommerce.

Regulamin sklepu

prowadzenie sklepu online

Źródło: pixabay.com

jak napisać (dowiedz się więcej) – oczywiście należy dostosować się do dyrektyw ustawy z 2 marca 2000r. o ochronie praw konsumentów i odpowiedzialności za krzywdę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Taki dokument powinien być przejrzysty i zrozumiały dla zwykłego klienta i informować go o naszych personaliach i namiarach naszej działalności gospodarczej, właściwościach świadczenia, jego podmiotu, kosztach, cle i podatkach, możliwości odstąpienia od umowy, jej wypowiedzenia, reklamacji, miejscu i sposobie jej składania, kosztach związanych z użyciem środków porozumiewania się na odległość (jeśli kalkulowane są wedle niestandardowej taryfy), a także terminie, w którym informacje o cenie są wiążące. Jest to bardzo ważne, aby mieć możliwość uniknięcia nieprzyjemnych konsekwencji. Gdy już napiszemy regulamin, powinniśmy się koniecznie porozmawiać na jego temat z ekspertem.

sklep online

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

Sankcje za wprowadzanie w życie regulaminu niezgodnego z obowiązującym prawem, mogą być bardzo wysokie. Klauzule niedozwolone rejestr prowadzony przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, mieści spis klauzul zamieszczanych na umowach, łamiących uprawnienia konsumenta.

Z kodeksu cywilnego możemy dowiedzieć się że, zobowiązania nie skonsultowane indywidualnie, nie są absolutnie wiążące dla klienta, jeśli rażąco godzą w jego dobra. Jeśli podsygnowana przez konsumenta umowa najprawdopodobniej nie spełnia odpowiednich wymogów, konsument może zawiadomić prezesa UOKiK o podejrzeniu używania przez przedsiębiorcę nieprawidłowego wzorca umowy.

Ustanowione przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta klauzule niedozwolone rejestr, to dokument, z którym musi się koniecznie zapoznać młody przedsiębiorca – Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński. Przy pisania regulaminu sklepu musimy koniecznie stosować się do niego.

Sprawdź ten odnośnik – ta wskazówka z www (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/dzial-spadku) odkryje zupełnie nową porcję informacji na temat, który być może okazać się warty zgłębienia.

Naturalnie,nie posiadamy wiedzy w zakresie regulamin sklepu jak napisać, eksperci służą pomocą.