Przydatne iformacje o obligacjach

W naszych, niepewnych czasach wyjątkowo ciężko o kredyt . Wiedzą o tym nie tylko młodzi ludzie, którzy pragną kupić dom. Wziąć kredyt w instytucjach bankowych jest niełatwo także znanym firmom lub szanowanym instytucjom.

Lecz ludzie, którzy znają się na temacie, wiedzą bardzo dobrze,iż istnieją równie skuteczne pomysły na uzyskanie środków finansowych. Jednym z rozwiązań jawi się emisja obligacji [].

Na początku, ogólny przebieg sprawy może wyglądać na skomplikowany. Ale gdy mocniej wejdziemy w sprawę,zauważymy mnóstwo pożytków z takiego posunięcia. Okazuje się, że w wielu przypadkach jest to lepsza ewentualność niż zaciągnięcie kredytu w banku.

Mały podatnik czyli kto?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zanim jednakże opowiemy o tych plusach, wyjaśnijmy najpierw, co to są obligacje.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to odsyłacz do wpisu (http://inoffice.pl/biura-serwisowane/) pokieruje Cię do równie ciekawych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Najkrócej sprawę ujmując, są to papiery wartościowe wydawane w ogromnym nakładzie. Emitentem, a więc podmiotem, który emituje obligacje może stać się osoba fizyczna, firma albo skarb państwa. W tym ostatnim przypadku będą to obligacje państwowe. Papiery emitowane przez rozmaite samorządy terytorialne to obligacje komunalne.

Dlaczego więc emisja obligacji może być działaniem lepszym niż kredyt? Obligacje są bardziej elastyczne. Występuje tu opcja autonomii w zatwierdzaniu daty emisji. Możemy też dostosować termin wykupu do własnego budżetu. Emisja obligacji to również możliwość zaciągnięcia długu na o wiele dłuższy czas, niż w przypadku kredytu. Zdarzają się obligacje nawet kilkunastoletnie. Dodatkowym czynnikiem, świadczącym o powodzeniu tej formy, są jej aspekty marketingowe. Obligacje są nierzadko postrzegane jako instrument bardziej nowoczesny niż kredyt. Źródło:

Finansowanie inwestycji za pomocą obligacji jest odbierane o wiele korzystniej niż zaciąganie pożyczki w banku. Jest to z pewnością odbierane jako objaw nowoczesności w zarządzaniu finansami. Należy jeszcze powiedzieć, że zazwyczaj ostateczny koszt obsługi obligacji bywa tańszy niż koszt pożyczki. Oczywiście, to nie jedyne dobre strony emitowania papierów wartościowych, ale na pewno te największe. Należy brać je pod uwagę planując kolejne wielkie inwestycje w firmie lub w samorządzie.