Posiadasz firmę, ale nie masz swojego biura? Nic straconego, gdyż istnieją interesujące sposoby, jak wirtualne biuro

Wirtualne biuro to jeden z najwygodniejszych sposobów na to, by szybko rozpocząć swoją firmę. Gdy posiadasz pomysł na firmę,na pewno ostatnią rzeczą, której poszukujesz, jest kompletowanie dokumentacji po to, by zacząć właściwą działalność.

biuro

Autor: Ian Kennedy
Źródło: http://www.flickr.com
Wirtualne biuro pomaga Twoim potrzebom i niezwykle ułatwia proces tworzenia Twojej firmy. Ponadto, dzięki współpracy z wirtualnym biurem masz jeszcze więcej korzyści.Zatrudnieni w nim ludzie doskonale znają się na tym, jak działa proces kreowania przedsiębiorstwa i z ochotą Ci pomogą w zebraniu dokumentów. Nieliczne wirtualne biura mają jeszcze szerszy zakres funkcjonowania i mogą Ci pomóc w księgowości.

Po pierwsze większość tego rodzaju biur zapewnia tak zwany wirtualny adres, który jest w takiej sytuacji adresem naszej działalności. W takiej sytuacji nie musimy nawet mieć biura, a mieć lokalizację w centrum. A jak prezentują się wtedy konferencje (konferencje online) z klientami czy partnerami biznesowymi? Możemy zwyczajnie wynajmować sale na wybrane godziny, wówczas więc bez problemu ustalimy pasujący nam termin. Jakiego typu jest dokumenty potrzebna do założenia tego typu biura? Dokumenty, które są potrzebne do rozpoczęcia działania wirtualnego biura, różnią się zależnie od tego, jaki rodzaj firmy wybierzemy.

pomieszczenie biurowe

Autor: Ian Kennedy
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dopiero zakładasz firmę, jest logiczne, że jesteś osobą fizyczną i nie musisz prezentować dokumentów firmowych, atylko swój dowód osobisty. Umowa może być zawarta także przez internę i w tego typu sytuacji będzie potrzebny skan dowodu tożsamości. Po rozpoczęciu prowadzenia firmy w umowie umieszcza się jej NIP. Jest do tegoniezbędne przyniesienie wpisu do ewidencji. Dzięki temu masz uprawnienia na korzystanie z biura wirtualnego do kosztów. Gdy umowa zawierana jest przez człowieka spółki, wymagany jest bieżący odpis z KRS i dowód osobisty przedstawiciela. Spółka w organizacji – w takim wariancie wymagana jest notarialna umowa spółki, a także dowód osobisty reprezentanta. Możesz zauważyć, że, zawarcie umowy jest błyskawiczne i nie wiąże się z biurokracją. Aby uprościć zawieranie umowy, użytkownik zazwyczaj uzupełnia wcześniej krótką ankietę.