Pomysł na biznes – Jak założyć prywatną agencję zatrudnienia?

Zawodowe poszukiwania posady bez wątpienia wymagać będą ogromnej wiedzy z obszaru lokalnego rynku pracy i występujących biznesowych powiązań.
Agencja pracy funkcjonuje na troszeczkę innych regułach niż osoba bezrobotna, która też stara się odnaleźć zatrudnienie, jednak tylko dla siebie, nie dla wielu rozmaitych osób, różnych umiejętnościach i kompetencjach.

uprawnienia

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
Jednostka, której zadaniem jest pośrednictwo pracy, działać może na rynku pracy w konkretnym mieście, rejonie lub w skali całego państwa. Zdarzają się także agencje, jakie wypatrują pracy dla swych klientów poza granicami Polski. Generalnie, tego rodzaju instytucja pracy trudni się pośrednictwem pracy w naszym kraju oraz poza granicą, u przedsiębiorców z rozmaitych branż działalności .http://efematic.pl/Oprócz tego, w ramach jej działań realizowane są zadania dotyczące na przykład personalnego doradztwa. Agencja pracy będzie mieć zawsze dwa rodzaje petentów, mianowicie osoby szukające należytej pracy jak też chlebodawców, jakim zależy na zdobyciu pracobiorców o pożądanych przez nich zawodowych kwalifikacjach.
rozwój

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
pośrednictwo pracy

Autor: Alex Goodkind
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym działaniem wiodącym do założenia prywatnej agencji zatrudnienia jest na pewno realizacja jej wpisu do Centralnej Ewidencji. Możemy także prowadzić działalność agencji w formie spółki i wtenczas wpisu rejestracyjnego dokonać należy w KRS. Agencja zatrudnienia musi posiadać wynajęty należyty użytkowy lokal, w którym będzie prowadzić własną aktywność.

W wypadku stacjonarnego biura a także stacjonarnej obsługi klienteli niezbędne jest wynajęcie pomieszczenia biurowego, najlepiej w należytej lokalizacji centrum miejscowości. Ważne, by lokal miał miejsca parkingowe dla klienteli agencji. Dodatkowo, możemy prowadzić tego rodzaju usługi także w formie online, oferując klientom obsługę zdalną.