Najważniejsze obowiązki pracodawcy przy przyjmowaniu nowych ludzi do pracy, korzyści ze szkoleń BHP

Zatrudniając pracownika do pracy właściciel firmy ma wobec niego szereg obowiązków. Jednym z nich jest wysłanie takiej osoby na wymagane szkolenie BHP, bez tego nie należy podejmować realizacji obowiązków pracowniczych, szczególnie jeśli miałby one być na jakiś większych urządzeniach czy maszynach. Szczegółowo kwestie te ustala kodeks pracy, a za łamanie ich grożą surowe konsekwencje.

bhp

Autor: NASA Goddard Space Flight Center
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w czasie kontroli wyjdą takie zaniedbania właściciel firmy ukarany może być za niedopilnowanie tego obowiązku, a jeszcze gorzej sytuacja będzie wyglądać, jeśli przydarzy się jakiś wypadek. W takich przypadkach właściciel firmy będzie ponosił pełną odpowiedzialność za to, co się stało, a za coś takiego grożą rzeczywiście poważne kary. Dlatego też w interesie każdego leży to, żeby jak najszybciej wysłać nowych pracowników na wymagane szkolenia, przez co nie tylko wypełni się formalności, ale również tacy ludzie będą wiedzieć, jak postępować na stanowisku pracy, jakiego rodzaju zagrożenia mogą czekać i jak postępować jeśli się pojawi jakaś nieprzewidziana sytuacja.

Odczuwasz niedosyt? Chcesz sporo treści na zbliżony temat? Dla nas to fantastyczna informacja. Więc naciśnij (https://disc-polska.pl/testy-kompetencji/) w ten link i voila.

Z reguły szkolenia bhp online są organizowane przez pracodawcę dla pewnej grupy zatrudnionych (szkolenie bhp w e-learning). Najlepiej będzie to zrobić w czasie godzin pracy, wynajmując zwyczajnie szkoleniowca posiadającego odpowiednie uprawnienia. Niekiedy mogą to być dwie osoby, które się zajmują odmiennymi obszarami, wtedy szkolenie podzielone będzie na dwa niezależne bloki. Zakres tego typu szkoleń jest obszerny, będzie się też zmieniał zależnie od tego, jaki rodzaj pracy będzie wykonywał pracownik.

Przykładowo dla pracowników w biurze duży nacisk powinien być położony na zasady pracy z komputerem i prawidłowe zorganizowanie swojego stanowiska, a operator jakiejś dużej maszyny raczej będzie potrzebował wiadomości na temat działania w zagrożeniach wiążących się z jej obsługą.

Będzie Ci niezbędne hiperłącze do strony (https://ozieblowski.pl/)? Zapraszamy zatem, żebyś nacisnął tutaj i wówczas przeniesiesz się do następnego wpisy pełnego szczegółów.

Na wszystkich szkoleniach porusza się również sprawy ochrony przeciwpożarowej i postępowania na wypadek wystąpienia ognia, a także podstawowe zasady pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach, które mogą się pojawić.