Kiedy potrzebny jest rzeczoznawca majątkowy

Coraz częściej zaczyna nas irytować za mała powierzchnia mieszkania? Dojazd do pracy, szkoły trwa za dużo czasu? A może w końcu przyszedł czas na spełnienie marzenia o dobrze płatnej pracy w innym mieście?

Przyczyn dla których decydujemy się zmienić dotychczasowe miejsce zamieszkania jest niemało. Każdy z nich związany jest jednak z dokonaniem transakcji sprzedaży obecnej nieruchomości. Jeżeli podjęliśmy decyzję co do sprzedaży, zapewne zależy nam na tym, aby zarobić jak najwięcej. Lecz aby było to możliwe, powinniśmy się wcześniej właściwie przygotować.

Istnieją takie mieszkania, które z rynku nieruchomości (zobacz http://partnerzy.pl/kontakt) znikają w mgnieniu oka. Znajdziemy również takie, które zalegają na nim i ponad rok. Jakie kroki musimy podjąć by szybko sfinalizować sprzedaż mieszkania?

mieszkanie, m4

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim przygotujemy ogłoszenie, musimy ustalić cenę naszej nieruchomości. Odpowiednia wycena ma ogromne znaczenie. Zbyt wysoka cena może zniechęcić. Z kolei zaniżona, może wzbudzić podejrzenia, iż lokal mieszkalny posiada mankamenty. Możemy to zrobić sami – porównując nasze lokum do tych z ogłoszeń, lub skorzystać z porady osoby uprawnionej do szacowania nieruchomości. Rzeczoznawca majątkowy niezbędny jest np. w sytuacji gdy staramy się o kredyt. Oszacować możemy nie tylko wartość nieruchomości, ale również działki, lasu, a nawet takiego prawa, które pozwala osobie fizycznej przejeżdżać przez fragment posiadanej przez nas działki. Za pomoc rzeczoznawcy należy jednak zapłacić. Koszty są różne zależnie od trudności wyceny. Dowiedz się więcej: sprawdź ofertę

Postarajmy się też ładne zdjęcia do ogłoszeń prasowych czy tych zamieszczanych na stronach internetowych.

wyceena majątku, mieszkania

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com

Przy sprzedaży domu, ważna jest prezentacja, z tego względu, zatroszczmy się o porządek. Dom z całą pewnością kupujących, jeżeli przeznaczymy na niego parę godzin i doprowadzimy jego stan do perfekcji. Brak zbędnych przedmiotów akcentuje metraż oraz potencjał lokum. Dodatkowo warto sfotografować podwórko nieruchomości (zobacz nieruchomości) oraz wykonać zdjęcia pokazujące widok rozciągający się z okna. Być może zielony park, pozwoli kupującemu szybciej podjąć decyzję…