Jakiego rodzaju dokumenty są wymagane podczas zakupu używanego mieszkania na kredyt.

mecenas
Droga jaką będzie musiał przebyć potencjalny posiadacz mieszkania jest naprawdę długa, szczególnie jeśli będzie się przy tym chciało wziąć kredyt.

mecenas
Autor: Timm Suess
Źródło: http://www.flickr.com
Ale nawet przy kupnie za gotówkę od niektórych formalności się nie ucieknie, jedynie się nie będzie miało do czynienia z żadnym bankiem. A że banki będą mieć sporo wymagań względem kredytobiorców, to trzeba im dostarczyć sporo dokumentów wiążących się z zarobkami i daną nieruchomością. Przede wszystkim niezbędne będzie przedstawienie informacji o dochodach, na podstawie których zostanie obliczona kredytowa zdolność. Sprawdzana jest także historia kredytowa w BIK, żeby kompleksowo ocenić wiarygodność potencjalnego klienta.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania kliknij też ten link. Inne tego typu informacje przeczytasz również tutaj obsługa prawna firm.

Jeśli z tym wszystkim nie będzie problemów, to kolejnym krokiem będzie wycena nieruchomości bielski-biała – .

Przy mieszkaniu z rynku wtórnego wymagany będzie operat szacunkowy Bielsko, który daje informację o tym, ile będzie ono rzeczywiście warte. W oparciu o ten dokument bank wyznacza maksymalną wartość kredytu, jaka jest możliwa do dostania, w pierwszej kolejności będzie tu chodzić o zabezpieczenie hipoteczne. Wycena przeprowadzona być musi przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami, niektóre banki jeszcze wymagają, aby rzeczoznawca Bielsko-Biała był na ich wykazie (wiarygodne źródło). Obecnie sporządzenie zwykłego operatu kosztuje do tysiąca złotych, a czas oczekiwania na dokument zależy w dużym stopniu od tego, ile pracy (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-jak-napisac-wypowiedzenie-umowy-o-prace) będzie miała osoba go wykonująca.

W przypadku niedużych kwot kredytu czasami banki stosują procedurę uproszczoną, czyli wartość nieruchomości jest szacowana w przybliżeniu przez ich specjalistów.