Automatyk – zawód z przyszłością

Wielu badaczy od spraw pracy zauważa, że na rynku brakuje specjalistów z wielu profesji. Jest to rezultatem tego, że dziś jest zbyt znacząca presja na ukończenie studiów wyższych. Szkoły zawodowe przestały istnieć. Młodzi rodacy zaliczają studia, gdyż są łatwo przepuszczani na następne lata.

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Tytuł magistra zmienia się w bezwartościowy kwitek, zdobyty dzięki niskim standardom i oszustwu. Można powiedzieć, że jest to główna przyczyna sporego bezrobocia młodych. A jak by nie było nie każdy musi zostać prawnikiem lub fachowcem od PR, automatyka przemysłowa – zerknij: – sól przemysłowa – to też ciekawa gałąź nauki. Wyjściem z tej dramatycznej sytuacji powinna być ogólnokrajowa kampania edukacyjna, zachęcająca młodych ludzi do przyuczania się do zawodu. Trzeba na nowo otworzyć szkoły zawodowe i silnie zaostrzyć warunki przyjęcia na studia dzienne, gdyż aktualnie przyjmuje się bez problemu. Zobacz: blokady bram.

Pomimo tego, że postęp techniki czyni, że człowiek ma coraz mniej obowiązków, automatyka przemysłowa potrzebuje łebskich gości, którzy będą umieli ten sprzęt produkować, instalować i konserwować. W Polsce konieczni są specjaliści, którzy znają się na montażu takich skomplikowanych urządzeń, jak czujniki ciśnienia. Dla zaciekawionych tematyką: .

Analogicznie działa czujnik przepływu, montowany w wielu punktach, chociażby w domowym systemie cieplnym. Zwykły człowiek, który nie uzyskał fachu w kwestii automatyki nie wie, jak takie urządzenie pracuje i do czego tak naprawdę służy.

Jeżeli taka sytuacja w naszym kraju będzie się utrzymywać, niedługo falowniki będą próbowali montować prawnicy bądź, o zgrozo, etnolodzy. Da to zyski małej grupie specjalistów, bo to oczywiste, że gdzie wielki popyt, tam i ceny większe.

Aby zobaczyć na własne oczy, że praca w tej dziedzinie jest do wzięcia, do wyszukiwarki trzeba wpisać słowa kluczowe „ i przejrzeć ogłoszenia na którejś z branżowych witryn WWW.