Po co firmie ISO? ABC dla początkujących przedsiębiorców – czytaj więcej

To oczywiste, iż początkujący właściciele firm korzystają z usług fachowców (prawników, księgowych), od których chcieliby uzyskać pomoc i poradę, jak rozwinąć swój biznes, właściwie inwestować środki i spełnić wytyczne danej normy oraz zwiększać poziom jakości w przedsiębiorstwie. Dobrze jest zapytać o szczegóły profesjonalnego doradcy, który będzie nie tylko wdrożeniowcem ISO, ale będzie wskaże, jak wybrać metody działania pasujące właśnie do profilu biznesu. Dobry konsultant zastosuje rozwiązania, które zdały egzamin już u innych.

Certyfikaty takie jak ISO czy IFS są przedmiotami, które dobrze stosowane pozwolą efektywnie powiększać się danemu przedsiębiorstwu. Certyfikat ISO jest przyznaniem przedsiębiorstwu potwierdzenia, iż określony produkt albo usługa są zgodne z odpowiednimi normami prawnymi (). system do ewidencji czasu pracy zarządzania jakością ISO należy do unormowanych systemów zarządzania jakością, bezpieczeństwem BHP albo żywności, jakich standardy opisuje Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (a w Polsce PKN). Dzięki niemu został wprowadzony uniwersalny symbol jakości, jaki jest charakterystyczny i obowiązuje na całym świecie.

szkolenie

Źródło: pixabay

ISO wyznacza się na podstawie ośmiu głównych norm jakości. Certyfikat ISO wydaje Polskie Centrum Akredytacji i bardzo wiele jednostek w całym kraju. Współczesne zasady ISO stanowią jedyną prawomocną normę jakości, pozostałe „symbole jakości”, często są narzędziem marketingowym i przedsiębiorca może je po prostu zakupić. Firmy i produkty oznaczone certyfikatem ISO, są honorowane na całym globie. Spełnienie wysokich norm ISO idzie w parze z gwarantowaniem usług najwyższej jakości, podobnie z certyfikatem IFS. Przy pomocy oznaczenia certyfikatem, firma może zyskać większe zaufanie klientów.

Warto mieć na uwadze, że pewne certyfikaty tego rodzaju, przykładowo – IFS, są ważne przez rok, jeżeli właściciel firmy chciałby przedłużyć jego ważność o kolejny rok, wystarczy że przeprowadzony zostanie audyt (). Wdrożony i dopieszczony system zarządzania jakością ISO zapewnia zdolność przedsiębiorstwa do ciągłego dostarczania wyrobów jakie spełniają wymagania kontrahentów oraz wymagań ustawowych i innych, których firma musi przestrzegać.