Zanim polecisz samolotem sprawdź jakie prawa ci przysługują

Jeśli jeszcze do tej pory nie mieliśmy okazji latać samolotem, powinniśmy obowiązkowo spróbować! To wspaniałe uczucie unosić się nad ziemią i widzieć świat z góry. Mamy wtedy całkowicie odmienne odczucie, niż kiedy wykorzystujemy inne środki transportu. Sporo osób nie przepada za lataniem, ma wręcz nawet niczym niewyjaśnione poczucie strachu przed lataniem. Najlepiej jednak ten strach przezwyciężyć, tym bardziej, że jak podkreślają badania, latanie samolotem jest najbardziej bezpiecznym rodzajem transportu.

samolot

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem jednak zdarzają się trudne sytuacje. I wtedy warto znać prawa pasażera – Flyandi. Kluczowe jest rzecz jasna to, że za odwołany lot odszkodowanie przysługuje każdemu pasażerowi – idź na stronę. Rzecz jasna muszą zajść przy tym stosowne warunki. Warto się z nimi zapoznać zanim skorzystamy z usług danego przewoźnika. Należy bowiem pamiętać, iż zakupując bilet akceptujemy regulamin i wraz z nim politykę bezpieczeństwa linii lotniczych. Często jest jednak tak, że na zgłaszane reklamacje przewoźnik odpowiada pozytywnie, nawet pomimo wyraźnego niedopatrzenia ze strony podróżującego.

Wynika to z prostej przyczyny – przez lotnisko z każdym dniem przewija się setki osób. Dla przewoźnika uporanie się ze sprawą polubownie jest więc zatem najzwyczajniej kwestią szybkiego załatwienia sprawy. Co więcej, zdaje on sobie sprawę, że obecnie klient ma zdecydowanie większe pole wyboru przewoźników, więc utrzymanie jak najlepszej opinii ze strony linii lotniczych jest w tym przypadku niezwykle ważne. Klient niezadowolony z obsługi, następnym razem nie skorzysta z usług danych linii, nawet

samolot

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com

jeśli znajdzie w przyszłości korzystne cenowo bilety.

Pamiętajmy więc, że zawsze możemy wnosić reklamacje, jednak najlepiej zawczasu wszystko odpowiednio sprawdzić – jaką przewiduje się pogodę w kraju docelowym, jaki rozmiarowo bagaż możemy wziąć ze sobą, co wolno, a czego nie można wnosić na pokład, jak rozplanowane jest dane lotnisko i tym podobne. Oczywiście najwięcej zejdzie nam z tym, gdy lecimy pierwszy raz.

Zainteresował Cię opisywany w tym miejscu problem? Jeśli tak, to oprócz tego kliknij ten link – więcej przeczytasz tu.

Za drugim jest już znacznie prościej, a za każdym następnym latanie jest już tylko czystą przyjemnością. Warto więc polecieć chociaż raz samolotem, a z pewnością każde następne podróże będziemy planowali już tylko w ten sposób.