Załóż swoją działalność i zarabiaj na siebie

Prywatna działalność to w pewnym sensie szansa na sukces. Nareszcie można być wolnym od szefa i konstruować nowy zespół na własnych zasadach. Możliwość otrzymania dotacji unijnych to też kusząca perspektywa. Nie ma po co dłużej zwlekać – czas założyć firmę.

Zwykle największym problemem jest dobry i oryginalny pomysł. Po pokonaniu tej przeszkody powinno być już łatwiej. Działalność gospodarcza to jednak koniec spokoju z formalnościami – przejmujemy procedury, wcześniej załatwiane przez szefa i dział księgowości. Wszystko jest jednak sporo prostsze, dlatego, że już do zastanych struktur dociera cyfryzacja – nawet działalność też można zarejestrować bez wychodzenia z domu. Formalności za sprawą pomocnych programów łatwiej pokonać, pomocny jest nawet prosty kalkulator ZUS.

Jak założyć firmę?

Od niedawna w Sieci możemy szybko założyćzainicjować działalność.

Jeśli masz ochotę zdobyć inne materiały na omawiany temat, to zobacz proponowane www, które mają też informacje na to zagadnienie – wejdź zatem tu.

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to system, która umożliwia nie tylko zakładanie firmy. Jest też źródłem informacji o istniejących firmach, udostępnia też potrzebne dane. Ci, którzy chcą samodzielnie działać na rynku mają obowiązek wypełnić interaktywny wniosek CEIDG-1 i przekazać go drogą internetową. W ten sposób firma jest zgłaszana do urzędu skarbowego i zostaje jej nadany REGON, a może działać zaraz po przyjęciu wniosku.

Dotacje

By łatwiej wejść na rynek, niezbędny jest spory kapitał. Tutaj właśnie nadzieją są dotacje unijne dla firm. W związku z tym, że te ułatwienia się powoli kończą, warto przyspieszyć decyzję o działalności, ale istotne konkursy to właśnie 2012 rok. Im bardziej nowoczesna firma, tym mocniejsze szanse na dofinansowanie, a wymagania są zdecydowanie rygorystyczne. Końcówka unijnej pomocy to też coraz trudniejsze konkursy. Są jednak specjaliście, którzy wiedzą, jak zdobyć budżet dla dobrego biznesu.

Kiedy warto zakładać firmę?

Groźba kryzysu i skomplikowana sytuacja ekonomiczna nie pozwalają na optymistyczne prognozy. Zdecydowanie skuteczny plan biznesowy i chociażby startup lub utworzenie spółki jest metodą na walkę o sukces w podłych czasach. Można nawet przypuszczać, że jedynym.