Zalety i wady pożyczek pod zastaw nieruchomości, formalności do spełnienia przy tego typu produktach bankowych.

W wielu przypadkach osoby potrzebujące pożyczyć jakąś jakieś pieniądze udają się po bankowy kredyt. Przy niewielkich sumach najpopularniejsze są zwykłe gotówkowe pożyczki. Przeciętnie ich czas wynosi od kilku miesięcy do pięciu lat, chociaż znajdzie się i banki, w których można pożyczkę dostać nawet na siedem lat. Są one dość proste do otrzymania, bo poza dowodem osobistym i zaświadczeniami o zarobkach nic więcej nie potrzeba.

Dom
Jednak mają one pewne wady, o jakich trzeba pamiętać przy podejmowaniu tego typu decyzji. Po pierwsze z powodu tego, że nie posiadają żadnego zabezpieczenia, to są produktami drogimi – i będzie to dotyczyć zarówno prowizji za przyznanie, jak i późniejszych odsetek. Oprócz tego w przypadku pożyczania większej sumy mogą być problemy z otrzymaniem takiego kredytu, ponieważ przy krótkim okresie raty mogą być bardzo wysokie, co wpływa na ocenę zdolności kredytowej. Jeżeli ktoś ma taką możliwość, to dużo korzystniejszym rozwiązaniem w niektórych przypadkach będzie pożyczka pod zastaw nieruchomości (), dużo tańsza ale wymagająca pozałatwiania nieco więcej formalności.

Ze względu na to, że nieruchomość będzie zabezpieczeniem, to banki proponują w takich przypadkach znacznie lepsze warunki niż w przypadku zwykłych kredytów. W większości banków pożyczka pod zastaw domu (zobacz stronę) ma nawet o kilkadziesiąt procent mniejsze oprocentowanie, co będzie się bardzo przekładać na wysokość płaconych rat. Oprócz tego czas kredytowania może być dużo większy, przeciętnie wynosi on dwadzieścia lat, lecz można trafić na banki które zaproponują jeszcze więcej. Minusem jest fakt, że pożyczka szybka pożyczka online pod zastaw działki (wejdź na stronę) będzie wymagała znacznie większej ilości formalności.

Przede wszystkim się to wiąże z samym zabezpieczeniem, potrzebna jest wycena, dzięki której bank będzie wiedział jaka jest wartość nieruchomości, oprócz tego konieczne będzie założenie księgi wieczystej i umieszczenie tam wpisów związanych z kredytem. Jednak z powodu znacznie niższych kosztów takie rozwiązanie zalecane jest ludziom, którzy będą potrzebować pożyczyć nieco większą sumę pieniędzy.