W jaki sposób skutecznie poszukiwać zatrudnienia

Każdy bezrobotny, który pragnie znaleźć zajęcie, zdaje sobie znakomicie sprawę, iż poszukiwanie zatrudnienia wymaga bardzo dużego wysiłku i tak naprawdę jest to bardzo żmudna praca. Czemu jedni bardzo prędko znajdują zatrudnienie, z kolei inni mimo starań nie umieją odpowiednio się do tego zabrać? Ażeby zacząć poszukiwania zatrudnienia, trzeba dobrze opracować swoją strategię działania. Im mniej wiemy o tym, jak się do tego przygotować, tym mniej skuteczne będą nasze starania.

Praca

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek należy zapoznać się z możliwościami które daje nasze wykształcenie formalne i dodatkowe umiejętności i sprecyzować stanowisko, o które pragnęlibyśmy aplikować.poczytaj szczegóły adwokat rozwódPotem trzeba zrobić sobie bazę lokalizacji, gdzie moglibyśmy złożyć swe CV. Na bieżąco musimy obserwować ogłoszenia w prasie, w telewizji lokalnej, w sieci, w biurach pracy.

Są to naczelne źródła danych tyczące się ofert pracy (zobacz porzucenie pracy). Ale musimy mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ wiele ofert znajduje się w miejscach, w jakich się ich nie spodziewamy. Poszukując w sieci internetowej, w większości wypadków odwiedzamy serwisy z ogłoszeniami, gdzie są różne propozycje pracy z rozmaitych części kraju. Często jednak omijamy formalne witryny instytucji, w których pragnęlibyśmy pracować.

Częstokroć jest tam zakładka ”praca” gdzie odbywa się rekrutacja pracowników. Dobrze jest na bieżąco zapoznawać się ze wszelkimi zmianami na tych stronach, albowiem prężnie rozwijającym się firmom zależy na jak najszybszym wyszukaniu odpowiedniego pracownika, stąd ogłoszenia mogą pojawiać się w rozmaitym tempie – czasem raz miesiącu, innym razem trzy w przeciągu tygodnia.

Nieraz ogłoszenie o prace możemy przypadkiem spotkać w sklepie, w konkretnej firmie, na różnych plakatach w centrum miasta, na tabelach ogłoszeń. Wobec tego dobrze jest skrupulatnie obserwować punkty, w jakich się znajdujemy, jako że może to być źródło wiedzy na temat potencjalnie ciekawiącej nas pracy.

Należy także dokładnie notować niezbędne telefony, osobę do kontaktu w danej firmie, termin rozmów kwalifikacyjnych, informacje kiedy oraz dokąd przesyłaliśmy dokumenty aplikacyjne. Jeśli intensywnie szukamy pracy, wówczas wysyłamy oraz roznosimy ogromne ilości naszych dokumentów. Czasem zapominamy, jakie były wymogi na dane stanowisko w jednostce, której agent właśnie poprosił nas na rozmowę. Nietrudno się zgubić w takich wypadkach, zapomnieć o ustaleniach itd. Dlatego bardzo ważna jest dobra organizacja pracy. Warto także wbić w wyszukiwarkę frazę: agencje pracy Kraków – . Powodzenia!