W jaki sposób rozliczać się za wynajem mieszkania? Sprawdź jakie masz możliwości oraz o czym musisz wiedzieć?
Składamy ją naczelnikowi naszego urzędu skarbowego, ale nie później niż 20 stycznia lub 20 dnia miesiąca następującego po czasie, gdy otrzymaliśmy pierwszy dochód z wynajęcia mieszania. Można również go złożyć do końca roku, gdy pierwszy przychód wpłynął na nasze konto w grudniu. Nie spóźniajmy się, bo w innym wypadku spowoduje to utratę prawa wyboru i konieczność odprowadzania podatku według skali. Jeśli się spóźnimy, to na ryczałt będzie można przejść dopiero w kolejnym roku.
Kliknij tu – ta treść (https://kancelaria-adwokat.biz/porady-prawne/) będzie dla Ciebie interesująca. Prezentowane tam treści dotyczą zbliżonej problematyki, co wpis, który właśnie widzisz.
Co ważne, złożone w danym roku oświadczenie o chęci wyboru ryczałtu ma odniesienie także do lat następnych.
Może to być też termin pierwszej opłaty ryczałtu w przypadku rozpoczęcia najmu w ciągu roku, lub 20 dnia miesiąca będącego po tym, gdy otrzymano pierwszy w roku wpływ gotówki z tytułu wynajęcia mieszkania. Co ważne, takie oświadczenie będzie miało ważność tylko w aktualnym roku podatkowym, a co za tym idzie w kolejnym trzeba je złożyć ponownie. Najlepiej obliczać należny podatek specjalnym kalkulatorem, jak podatek za wynajem kalkulator (DamDom.pl – strona ze wzorami umów najmu).