Szybki rozwój firm oferujących pożyczki internetowe, plusy i minusy takich produktów finansowych.

Rynek pożyczek i kredytów bardzo dynamicznie się rozwija w naszym kraju. Poza standardowymi produktami bankowymi bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się firmy zajmujące się udzielaniem tak zwanych szybkich pożyczek. W przeciwieństwie od tradycyjnych kredytów w banku mają dużo zalet, ale też oczywiście i wady.

Pożyczka

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Udając się do banku przeważnie się należy pochwalić swoim zatrudnieniem i dochodami, a sama procedura przyznania trwa przynajmniej jeden dzień.

Zainteresowany? To dla nas optymistyczna informacja. Więc kliknij tu kancelaria adwokacka w Warszawie i przeglądaj bez ograniczeń kolejne specjalistyczne wątki.

W przypadku pożyczek internetowych jest całkowicie odmiennie. Wszelakie formalności ogranicza się do absolutnego minimum, w większości takich firm będą się sprowadzać do wypełnienia formularza z danymi osobowymi i wysłania zeskanowanego dowodu osobistego.

Potrzebne nie będą żadne zaświadczenia o zarobkach ani zatrudnieniu. Niezwykle szybko trwa także procedura weryfikacji samego wniosku, jeżeli nie będzie żadnych niejasności, to od momentu przesłania dokumentów do ostatecznej weryfikacji nie powinno upłynąć dłużej niż parę godzin, co przy typowym banku jest to w obecnie mało możliwe.

Firmy oferujące internetowe pożyczki bardzo konkurują ze sobą, znacznie ostatnimi czasy zwiększyła się też ich ilość na rynku. Wszystko to sprawia, że należy zaoferować nieco więcej, niż jedynie standardową pożyczkę, zachęcić kolejnych klientów. Z tego też powodu w dużej części tego typu firm pierwsza pożyczka będzie całkowicie za darmo lub za jakąś niewielką kwotę. Klienci dzięki takiemu rozwiązaniu mogą sprawdzić, jak przebiega cały proces i nie muszą ponosić z tego tytułu żadnego kosztu – sprawdź ofertę pożyczek.

Ale dzięki temu, że daną firmę mieli już okazję poznać, to z pewnością kolejną będą brali właśnie w niej. Tu na przykład bardzo pozytywnie wyróżnia się pożyczka w vivus, możliwa jest ona do dostania nawet do sumy tysiąca pięciuset złotych bez żadnych opłat. Niektóre firmy jeszcze dalej się posuwają i wprowadzają specjalne programy partnerskie, w jakich mogą brać udział ich klienci. Jeśli przyprowadzą nową osobę, która zaciągnie pożyczkę, to każdorazowo będzie się od tego otrzymywać jakąś sumę pieniędzy.