Szukasz blisko interesującej nieruchomości, którą można nabyć? A może auta? Zobacz, z czym warto także się zapoznać

Jeśli ktoś marzy aby nabyć budynek w centrum miejscowości lub auto dla siebie albo własnej działalności gospodarczej, zazwyczaj przegląda gazety jak również strony internetowe. Szuka okazji. Szuka dobrego sprzedawcy, który go nie oszuka i który przedstawi interesującą cenę. Mnóstwo osób nie wie, iż takie nieruchomości, jak i auta można kupić w zupełnie odmienny sposób – przez aukcje komornicze. I że to doskonałe wyjście.

komornik

Aukcje komornicze bywają zazwyczaj bardzo okazyjne. Można nabyć coś o obniżonej cenie, o którą na prywatnym rynku byłoby bardzo trudno. Jak to wszystko z reguły wygląda? Jakaś firma popada w długi. Sąd orzeka licytację określonych dóbr, aby odzyskać gotówkę. Takieorzeczenie wykonuje komornik z Wrocławia (jeśli – na przykład – rozważamy właśnie to miasto). Komornik (komornikolesno.pl) z Wrocławia o danej licytacji informuje między innymi poprzez ogłoszenia w gazecie lokalnej i na właściwych stronach www. Wyjaśniając – mogą być dwie licytacje (pierwsza to trzy czwarte wartości, druga z kolei to dwie trzecie). Należy uiścić w kasie bądź przelewem wadium (to dziesięć procent wartości) i kiedy wypada dzień licytacji, można wziąć w niej udział. Jeżeli się wygra, dane mieszkanie, czy samochód przechodzą w nasze ręce (jeżeli nie, wadium wraca). Od tej chwili zostajemy zadowolonymi nabywcami.

licytacja komornicza

Takie licytacje stają się bardzo popularne (w naszym państwie co roku przeprowadza się się 5 milionów egzekucji), a to skutkuje tym, iż komornicy działają bardzo szybko i sprawnie (zdarza się, że w ciągu sześciu miesięcy cała sprawa jest doprowadzana do końca). Dzięki tego typu działaniom można nabyć niezwykle atrakcyjne budynki, mieszkania, działki czy auta. Warto zatem na bieżąco obserwować strony www komorników (bez najmniejszych kłopotów znajdzie się je w Sieci; wystarczy wstukać w wyszukiwarkę dane frazy – wraz z nazwą miasta), jak również pod tym kątem śledzić lokalne gazety. W naszym kraju istnieje nawet spora grupa osób, która regularnie uczestniczy w licytacjach, szukając typowych okazji. Może zatem warto zrobić tak samo.