Składki i odliczenia ZUS – o czym wypada pomnieć?

Jeżeli prowadzimy własną działalność, firmę albo większe przedsiębiorstwo z pewnością musimy pamiętać o tym, iż składki zus pracodawcy to obowiązek każdego biznesmena. Prowadząc ustawową firmę, musimy regularnie odprowadzać składki do ZUSu, na przykład za osiąganie przychodów z działalności firmy, sprzedaży usług lub towarów.

małżeństwo na emeryturze

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
Składki ZUS, jakie obowiązują pracodawców to również składki na ubezpieczenie chorobowe, ubezpieczenie zdrowotne czy społeczne, ponadto powinno się odprowadzać też składki na Fundusz Pracy. Realizując zus odliczenia powinnyśmy pamiętać o terminach opłacania składek. Nie należy ich przekraczać, bowiem może to przysporzyć nam problemów. Przykładowo do 5tego dnia miesiąca składki ZUS muszą oddać zakłady oraz jednostki budżetowe, i także gospodarstwa pomocnicze. Z kolei do 10tego dnia miesiąca ze składek ZUS muszą rozliczyć się osoby fizyczne, jakie odprowadzają składki jedynie dla siebie, oznacza to osoby samozatrudnione. Ważkim terminem jest również 15ty dzień miesiąca. Wtedy składki odprowadzają pozostali płatnicy, na przykład osoby prawne lub osoby fizyczne. Więcej na http://www.cenabiznesu.pl/-skladki-zus-przedsiebiorcy-pracujacego-na-etacieawną. Jeśli pragniemy bliżej poznać się z informacjami dotyczącymi składek bądź innych opłat powiązanych z ZUSem to zdołamy sięgnąć rzecz jasna do konkretnych artykułów. Również w Necie zdołamy znaleźć wiele pożytecznych, użytecznych i należytych wiadomości na temat składek i odliczeń ZUS.

Niemniej jednak pomnijmy o tym, żeby korzystać jedynie z solidnych oraz fachowych stron internetowych, bowiem jedynie tam znajdziemy wartościowe wiadomości. Naturalnie możemy udać się też do ZUSu. W stosownym okienku przy właściwym stanowisku, bezsprzecznie pozyskamy interesujące nas informacje połączone ze składkami ZUS i innymi opłatami. W szczególności osoby, które wiodą własną działalność powinny precyzyjnie zaznajomić się z powyższymi rzeczami. Więcej na .

http://www.cenabiznesu.pl/