Przyjście na świat brzdąca to najpiękniejszy moment i początek dosyć długiego urlopu macierzyńskiego

Jakiś czas temu polskie kobiety wywalczyły sobie, żeby ich urlop macierzyński trwał okrągły rok.
Niejedna mama uzna, że pierwszy rok maleństwa jest kluczowy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, kiedy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła oraz obecności. I nie chodzi jedynie o mleko i przebieranie, ale o budowanie się silnej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama myśli już jedynie o swym skarbie, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym.

Jeżeli potrzebne Ci następne źródło natchnienia, zerknij koniecznie (https://kantor-intraco.pl/kursy) pod ten odnośnik. Znajdziesz w tamtym miejscu materiały utrzymane przy wykorzystaniu podobnej narracji.

Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Istotne jest to, aby zdawać sobie sprawę z tego, że na wysokość pieniędzy, które otrzymamy od ZUS na urlopie wychowawczym, wielki wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w czasie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego berbecia. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie powinna być również niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, które wynosi obecnie 2250 zł. Zatem w najmniej optymistycznym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało która kobieta obecnie zarabia najniższą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dodać tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że można bez trudności dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dziś możemy także ubiegać się o dodatkowe środki z różnych państwowych programów.