Praca w IT – czyli plusy i minusy zatrudnienia bez stałych godzin i pewnego etatu

W erze laptopów oraz internetu jest coraz więcej możliwości dostania pracy marzeń. Bardzo wiele serwisów prezentuje różnego rodzaju umowy, dzięki którym nie wychodząc z mieszkania da się wynaleźć atrakcyjny etat. Jednakże teraz coraz więcej osób myśli nad tym jaką karierę zawodową wybrać, aby było się usatysfakcjonowanym i spełnionym.

Sprzęt IT

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki rozwojowi państwa mamy o wiele większe sposobności na zwiedzanie, badanie świata oraz realizowanie swoich marzeń. Największym dylematem z jakim zmagają się ludzie nie są już koszty, lecz czas. Naprawdę trudno zwiedzić tak wiele pięknych i urokliwych miejsc w tak krótkim czasie, jakim jest mniej więcej 30 dni wolnego.

Gdzie jeszcze znaleźć czas na rozrywkę z małymi pociechami, rozmowę z zbuntowanym nastolatkiem czy herbatę z kolegą? W związku z tym dla tego typu osób świetna będzie zawód jako freelancer, czyli osoba która nie ma stałego etatu ani stałych godzin pracy, tylko realizuje dane zlecenie w wyznaczonym wpierw czasie. Jest to świetna sprawa dla ludzi, które nie chcą być przez nic ani przez nikogo dyskryminowane.

Coraz więcej ofert dla osób, które chcą pracować jako freelancer jest w branży IT, która związana jest z technologią informacyjną – praca na się więcej. Główna zaleta została przedstawiona już wcześniej, czyli brak określonych godzin pracy i możliwość realizowania w dowolnym dniu oraz o dowolnej porze. Kolejnym plusem jest to, że przeważnie freelancer, nazywany nieraz jako „wolny strzelec” nie ma nad sobą nikogo kto nim może rządzić ani kto układa mu plan funkcjonowania.

Branża IT

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, że jak wszystko ten rodzaj pracy ma również swoje minusy, pierwszym z nich jest to, że aby wbić się na rynek należy być naprawdę dobrym w tym co się robi i wykonywać zlecenia dla każdego interesanta bez względu na to czy nam się to podoba czy nie, gdyż jak wszędzie początki bywają trudne.

Intryguje Cię ta tematyka? Kliknij ten odnośnik oraz sprawdź, jak podszedł do tego zagadnienia inny autor w treści (https://proexwork.pl/posrednictwo-pracy/) swego artykułu.

Drugim minusem jest to, że znając naturę ludzką często każdy wszystko zostawia na ostatnią chwilę i tuż przed zamierzanym czasem oddania jest kłopotliwie się ze wszystkim wyrobić.

Jeżeli chcesz zmienić sposób swojego funkcjonowania to już dziś rozejrzyj się za propozycjami, które skierowane są do osób, które lubią żyć chwilą. Praca jako freelancer w dziedzinie IT z pewnością otworzy nam drogę do spełniania swoich marzeń i realizacji nawet najbardziej wariackich planów.