Planujesz ofiarować urzędowi, co mu powinieneś? Nie trzeba wynurzać się z rezydencji!

Od jakiegoś czasu ostre reklamowe natarcie pilotują wszelkiego typu biura rachunkowe i instytucje rozliczeniowe. Przedkładają nam darmowe rozliczenia i konsulting finansowe nieomal darmowo, a niekiedy nawet dopłaty do niektórych zamówionych usług.

pit 2017

Autor: Geoffrey McKim
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wszelako warte jest to swojej ceny?
Rzeknijmy sobie otwarcie – doradztwa finansowego czy wsparcia w rozliczeniach potrzebują tylko jednostki posiadające swoją skomplikowaną firmę czy będące członkami spółek, względnie gracze na giełdzie. Zwyczajny człek jest w stanie zupełnie na własną rękę dać sobie radę ze kwestiami finansowymi, szczególnie że tworzone są coraz nowsze bezpłatne pomoce do rozliczeń. Chociażby prowadząc przedsiębiorstwo, nie jesteśmy zobligowani nieodzownie zatrudniać biura rachunkowego, jakkolwiek najpierw indywidualne rozliczanie wszelakich należności (Zobacz windykacja należności mslegit) może nasuwać nieco problemu albo przynajmniej wątpliwości. Szybko jednak da się się tego nauczyć. Jeśli zaś idzie o rozliczenie na koniec roku PIT 2017, możemy spokojnie przyjąć wskazówki zawarte w formularzu. Jest tam jasno, krok po kroku wyjaśnione, którą kwotę wprowadzić w określoną kratkę i jak uskutecznić właściwe rachunki. Co więcej w US zawsze można rozproszyć swoje obiekcje i wypytać o detale. Nie należy się tego bać – współczesne pokolenie urzędników pomaga już o wiele bieglej aniżeli przed kilkunastu laty – .
Akuratną alternatywą dla kosztownej opcji zadeklarowania PIT w biurze księgowym jest użycie oprogramowania komputerowego, który momentalnie dostarczy nasze zeznanie do systemu komputerowego urzędu skarbowego. O ile zdecydujemy się rozliczyć PIT online, potrzebujemy jedynie dostępu do sieci. Nie musimy posiadać założonego konta w ePUAP, kontrola podatnika może być spełniona inaczej. Program taki samodzielnie wyliczy wartość podatku należnego a także możliwą kwotę braku lub nadpłaty – pitekspres.pl.

Sprawdzi się on podobnie wówczas, kiedy mamy do uwzględnienia więcej aniżeli jedno źródło przychodu lub gdy pragniemy skorzystać z wyznaczonych ulg. Nie potrzebujemy po to lecieć do księgowego, który za 60 minut swej pracy policzy zgoła niemałą sumę. Jeżeli więc głowisz się, czy rozliczyć PIT online, czy może nie, odpowiedź zdecydowanie brzmi: BEZAPELACYJNIE!