Od pucybuta do miliardera, czyli w jaki sposób można zobrazować zmiany, jakie całkowicie zmieniły nasze sądy o drukarkach

Kto ma nieco więcej niż 50 lat mógł na bieżąco obserwować, w jaki sposób zmieniają się modele drukarek i jak ich wytwórcy dostosowują je do naszych wymagań. Duża w tym także zasługa współczesnej techniki, bo bez niej nie można byłoby wcale zbudować tych jakże potrzebnych sprzętów. I jeżeli to ciągłe doskonalenie i wynajdywanie nowych można byłoby przyrównać do ścieżek kariery, jaką pokonuje podwładny, to doszlibyśmy do konstatacji sformułowanych w tytule tego artykułu. A ten temat rozwiniemy w następnych akapitach.

drukarki3d.pl - drukarki i usługi 3d

Autor: Marc Huguet Reyes
Źródło: http://www.flickr.com
Historia drukarek, jak już zauważyliśmy, w żadnym przypadku nie sięga czasów średniowiecznych. Tak na dobrą sprawę, to rozpoczyna się ona w gdzieś mniej więcej połowy ubiegłego wieku. Pierwsze egzemplarze były nieco prymitywne, ale i tak należycie spełniały przydzieloną im rolę. Czyli na wstępie były niczym pucybut, który wykonuje istotne czynności, choć nie każdego stać na taki luksus. Jednakże z ten pucybut, czy w wersji żeńskiej kopciuszek, umie coraz więcej i staje się coraz bardziej rozpoznawany i rzecz jasna coraz majętniejszy. Kontynuując wątek porównań, taka drukarka 3d sls w konfrontacji do pierwszych drukarek atramentowych to faktycznie miliarder – technologie druku 3d.

Nawet jeżeli zostaje się posażnym człowiekiem, to wcale nie wypada spoczywać na laurach. Zupełnie identycznie myślą wytwórcy drukarek – praktycznie w każdym roku pojawiają się w sprzedaży modele, które zaskakują nowymi funkcjami. Zresztą kariera drukarek najprawdopodobniej dopiero się zaczyna. Oszałamiającą karierę wróży się zwłaszcza tym urządzeniom, które drukują w technologii 3D. Wszystko dlatego, że już pisze się o wykorzystaniu ich np. w medycynie.

Nowa drukarka
Niektórzy faceci wolą z kolei odmienne porównania. Na przykład: korzystać z łatwej w obsłudze drukarki atramentowej, a potem używać zaawansowanego technologicznie sprzętu ubezpieczenie maszyn jakim z pewnością jest drukarka 3d sls, to jakby przesiąść się z fiata 126p do mercedesa – więcej na stronie . Zresztą w tym momencie nie warto się wadzić o porównania. Dla konsumenta, czyli przeciętnego obywatela i tak liczyć się będzie koszt nabycia takiego urządzenia. Nastoletni naukowcy z miłą chęcią zobaczyliby w swojej pracowni takie cudeńko jak drukarka 3d sls. A takie marzenia mają szanse na realizację – praktycznie z każdym rokiem maleje cena tego typu sprzętów i te najprostsze modele są już w zasięgu ręki nawet tych mniej zamożnych obywateli.