O BHP

Jednym z obowiązków pracodawcy wynikającym z Kodeksu pracy, jest zagwarantowanie regularnych szkoleń pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Spotkanie może być organizowane i opracowane przez pracodawców, jednak jeżeli chcemy żeby szkolenia bhp w Katowicach w naszej firmie obywały się na najwyższym poziomie, najlepiej jest do takiego przedsięwzięcia zaangażować firmę szkoleniową.

Najlepiej jest sprawdzić ofertę wyspecjalizowanych firm w sieci. Wówczas jest też szansa aby zapoznać się ze zdaniem internautów na temat poszczególnych kandydatów. Zapewnienie dobrych warunków pracy ewidentnie wpłynie korzystnie na stan psychiczny i fizyczny pracowników, a przez to również na zysk firmy. Nadzór bhp na budowach czy w zakładach przemysłowych to podstawowa sprawa, albowiem w takich pomieszczeniach najłatwiej o przykre zajścia.

Wypadki w pracy

Autor: Ed Uthman
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo z pozoru nieważna odzież robocza, może uratować życie. Nie zapominajmy więc o używaniu środków ochrony indywidualnej czyli maseczek, nauszników lub fartuchów. Na budowie np. najbardziej istotnym elementem jest kask. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ochrona głowy to konieczność. Aby nie uwierał nas w czasie pracy, trzeba go jedynie właściwie dobrać do naszej głowy. Bez mocnych rękawic podczas prac fizycznych, ani rusz. Koniecznie należy chronić ręce, a to jak grube i solidne powinny być rękawice uzależnione jest od charakteru wykonywanych zadań.

Ale! Występują profesje w których użycie rękawic jest bezwzględnie zabronione, np. podczas toczenia czy frezowania. Moment roztargnienia i nieszczęście gotowe.
Dlatego, tak ważne jest, aby w owych miejscach całkowiciepodporządkować się przepisom z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy (szkolenia bhp w różnych miastach). Jak wiemy przestrzeganie przepisów nie będzie na odpowiednim poziomie jeśli nie będzie odpowiednich kontroli, dlatego ważne jest aby utrzymywać nadzór bhp. Zapoznanie się personelu z przepisami oraz zasadami bhp powinno być potwierdzone na piśmie. Pisemne potwierdzenie, iż pracownik przeszedł szkolenie (czytaj tutaj szkolenie istqb) ma znaczenie dowodowe w chwili niespodziewanych wypadków czy dalszej kwestii odszkodowawczej.