Kontrola gaśnicy – czyli, kolejny temat pochodzący z rodzaju „co warto na ten dokładny temacik wiedzieć?”

Porządna gaśnica jest to zarówno niezbędna ochrona dla nas samych jak również dla naszych bliskich – nie ważne, czy posiadamy taką wewnątrz domu, czy też w samochodziku, nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać, albowiem jak to mówią „przenigdy nie jest oczywiste, co może się zdarzyć”.

pocięte niszczarką dokumenty

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże każdziutki posiadacz gaśnicy powinien mieć pojęcie o niewiarygodnie istotnej rzeczy – wie o niej każdziutki kierujący jakimś pojazdem, podczas kiedy jakaś osoba, kto ma ją wyłącznie w domku, i przenigdy nie miał nawet i podstawowego przeszkolenia powiązanego z ich znajomością, ma możliwość w ogóle o niej nie wiedzieć…
catering

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Gaśnica to rzecz, która wbrew pozorom nie jest trudna w obsługiwaniu, jednak jest zmuszony być – i tutaj zaznaczamy: MUSI – mieć aktualną licencję, a by takową posiadać, gaśnica jest zmuszona przynajmniej jeden raz do roczku być poddana konserwacji i przeglądowi, który to bywa zgodny wraz z Rozporządzeniem samego Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Administracji. W skrócie takie „zabiegi” przezywamy najzwyczajniej przeglądem gaśnic. Przegląd gaśnicy musi być tak naprawdę zgodny z tak zwanymi „Polskimi Normami” oraz samymi instrukcjami zawartymi od wytwórców danego, posiadającego przez nas samych modelu.

Chcę zaprosić Cię na dobre www (abk.pl/). To nowiutka strona, która zawiera masę ciekawych wpisów. Miło będzie także, jeśli zostawisz opinię.

Jednak kto może zrobić nam takiego rodzaju przegląd i konserwację? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, jakby to się miało możliwość wydawać. Zazwyczaj zdaje nam się, iż do wszyściutkiego są jacyś specjaliści i to właśnie ich poszukujemy, aby pozbyć się wielu problemików.

Tymczasem sprawa z gaśnicami tak nie wygląda, albowiem w rzeczywistości w Polsce nie istnieje ktoś taki jak „konserwator gaśnic”. A więc kto naszym osobom pomoże? Otóż przegląd jak się okazuje możemy zrobić samiutcy – wystarczy przejść małe przeszkolenie, aby wiedzieć co oraz jak uczynić.