Jeżeli nasza firma sprzedaje jakieś towary do Rosji, to na pewno wie, że obowiązują tam inne certyfikaty gwarantujące jakość produktu

Wszyscy, którzy eksportują swoje towary do Rosji lub państw stowarzyszonych w WNP (Wspólnota Niepodległych Państwa – zrzesza niemal wszystkie państwa byłego Związku Radzieckiego) wiedzą czym są rosyjskie normy jakości.

certyfikat higieniczny

Autor: TopRank Online Marketing
Źródło: http://www.flickr.com
Aby cokolwiek mogło zostać przyjęte na ich rynek, wymaga owego dokumentu.
GOST Certificate (więcej o gost – na naszą stronę : -> kliknij, zobacz, sprawdź – certificate) jest niezbędny wszystkim tym spółką, które pragną handlować Federacją Rosyjską. Standardy te wywodzą się jeszcze z czasów Związku Radzieckiego i uległy niewielkiej modyfikacji, ale ogólnie mówiąc – funkcjonują do dziś. Uważa się, że w pewnym sensie są odpowiednikiem naszych norm ISO. Mamy szansę więc zetknąć się z dziwnymi mieszankami typu GOST ISO 9001.

Dziś istnieją fachowe jednostki, które pomogą nam otrzymać certyfikat (firmy- : http://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-r.html) higieniczny (Certificator) na terenie Federacji Rosyjskiej. Dzięki oddelegowaniu owego procesu na fachowców, zaoszczędzimy czas i nie utkniemy na długie miesiące w dokumentach. A jak wszyscy słyszeliśmy, w Rosji biurokracja bywa ogromna i wszyscy urzędnicy uwielbiają ogromne ilości papierów. Kiedy uzyskamy już niezbędne pozwolenia, to rynek rosyjski stoi przed nami otwarty. Jest to chłonny rynek zbytu z wielkimi możliwościami, wobec tego należy kierować tam swój wzrok oraz zainteresowanie, jeżeli wytwarzamy jakiś produktów.

Federacja Rosyjska jest rynkiem trudnym do zdobycia oraz wymagającym. Jednakże jeśli powiedzie nam się tam zahaczyć, to pewnie da nam to szansę na spore zyski.