Jeżeli interesują nas nowe produkty finansowe gwarantujące zwiększenie oszczędności, warto chociażby zwrócić uwagę na lokatę happy idea bank

„Oszczędzanie przez wydawanie” to często stosowane w ostatnich czasach hasło. „Wydawać” można nie tylko na bieżąco, ale także poprzez oddawanie swoich pieniędzy w depozyt na określony czas, tak, aby po zakończeniu tego terminu móc liczyć na dodatkowy zarobek w postaci uzbieranych odsetek. Najlepszym tego przykładem jest rzecz jasna lokata bankowa. Jeśli interesują nas nowe produkty finansowe z tego rodzaju warto między innymi wziąć pod uwagę lokatę happy idea bank.

skarbonka

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Lokata jest bezpiecznym sposobem na pomnażanie oszczędności, bez praktycznie żadnego wysiłku z naszej strony. Jedyne co należy zrobić, to podpisać umowę, choć i to nie zawsze jest wymagane, zwłaszcza w dobie internetu, gdzie bardzo często wystarczy uzupełnienie krótkiego formularza i przelanie środków na podane konto. Nie ulega natomiast wątpliwości, że dużo istotniejsze jest, dla przeciętnego konsumenta produktów bankowych, oprocentowanie lokat. To ono bowiem wpływa najbardziej na wygenerowany po jej zakończeniu zysk. Kiedyś oprocentowanie lokat dochodziło do 8 czy nawet 9 punktów procentowych, dziś, niestety na tak wysoki procent raczej nie mamy co liczyć. Standard to najczęściej 3 %, chociaż wymieniona już lokata Happy Idea Banku gwarantuje 4 % w skali roku.

Inną istotną kwestią w przypadku lokat jest suma wyjściowa jaką możemy zainwestować. Nie zawsze bowiem możemy przelać dowolną kwotę. Najczęściej banki definiują minimalną i maksymalną granicę, jeśli chodzi o kwotę lokaty. W przypadku wspomnianej lokaty może być to kwota od 1000 do 10 000 zł, którą przekazuje się w depozyt na okres 3 miesięcy.

Jeśli chcesz znaleźć materiały na omawiany temat, to przejdź tutaj sala weselna pod warszawą i zobacz inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Ważne w przypadku tego produktu jest również to, że bank umożliwia jej zawarcie bez potrzeby wybierania dodatkowych produktów bankowych. Nierzadko bowiem, żeby móc skorzystać z danej lokaty, klient musi zakładać nowe konto (jeśli nie jest stałym klientem placówki) bądź dobierać inny produkt bankowy.

pieniądze

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o omawianą lokatę nie ma takiego wymogu. Jedynym ważniejszym zastrzeżeniem jest fakt, że jest ona przeznaczona jedynie dla nowych użytkowników, a więc takich osób, które z Idea Bankiem nigdy wcześniej nie podpisywały umowy na lokatę. Warto rozejrzeć się za nowościami jeśli chodzi o lokaty, jako że w ten sposób możemy zagwarantować sobie większy zysk bez praktycznie żadnego ryzyka.