Jesteś kierowcą z kilkunastoletnim stażem

Stetoskop lekarski
Nigdy nie spowodowałeś nawet najmniejszej kolizji, aż tu nagle pech – stałeś się uczestnikiem zdarzenia drogowego i co najgorsze, osobom poszkodowaną.
Sprawcą zdarzenia był inny prowadzący, jemu nic się nie stało, a Ty z wieloma obrażeniami musiałeś pójść do szpitala.

Stetoskop lekarski
Autor: Dr.Farouk
Źródło: http://www.flickr.com
certyfikacja
Autor: Christopher Kray
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie czeka Cię jeszcze długa rehabilitacja i zastanawiasz się, czy nie przysługuje Ci w związku z tym jakieś zadośćuczynienie, ponieważ leczenie do tej pory pochłonęło już masę pieniędzy. Oczywiście, że masz do niego prawo, przede wszystkim jako poszkodowany w wypadku. Takie zadośćuczynienie może obejmować nie tylko zwrot kosztów leczenia.Śmiało masz możliwość wnioskować także o zwrot dochodów utraconych ze względu na wypadek, a też o zwrot kosztów przejazdów do lekarzy, jak również zniszczenia auta. Szczęśliwie Ciebie to nie dotyczy, ale w sytuacji utraty zdolności do podjęcia dalszego zatrudnienia w skutek wypadku miałbyś również prawo (kontynuuj) oczekiwać renty od sprawcy. Zastanawiasz się, jak wszystko przeprowadzić. To proste. Zbierz wszystkie dane sprawcy zdarzenia drogowego i zgłoś stratę jego ubezpieczycielowi wraz z wnioskiem o wypłatę zadośćuczynienia. Jako poszkodowany w wypadku drobiazgowo zbieraj wszystkie potwierdzenia, aby potwierdzić, jakie ubytki poniosłeś w związku z nim. Warto, abyś wiedział też, by jasno wskazać wysokość oczekiwań pieniężnych, a w późniejszym czasie skrupulatnie przedstawił wszystkie potwierdzenia wizyt u lekarzy, cen leków i oczywiście wszystkie orzeczenia lekarskie na temat Twojego zdrowia.

Nie można pobłażać sprawcom wypadków drogowych.

Zamieszczone w tym miejscu informacje są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę kto może złożyć skargę do europejskiego trybunału praw człowieka, na której zgłębisz zbliżone zagadnienia.

Jedynie bardzo duże konsekwencje pieniężne i karne mogą wpłynąć na to, iż ich lekkomyślność na drogach chociaż w niewielkim stopniu osłabnie.