Jakim sposobem dać sobie radę z wierzytelnościami?

Jeżeli zadłużenie już się pojawi, łatwo jest stracić nad nim kontrolę. Zadłużenia, jakie przestaliśmy być w stanie płacić stopniowo zaczynamy finansować następnymi kredytami.
Są to przeważnie wysokooprocentowane chwilówki, jakie prędko okazują się nie tylko kroplą w morzu potrzeb, lecz początkiem kolejnych problemów.

dom

Autor: Zaha Hadaid
Źródło: http://www.flickr.com/

Zadłużenia pojawiają się nierzadko w związku z utratą pracy albo inną losową sytuacją, wywołującą znaczne zmniejszenie naszych finansowych możliwości. Przyzwyczajeni do określonego poziomu życia, bywamy wtenczas chętni do zaciągania dodatkowych wierzytelności na pokrycie bieżących wydatków. Zdaje nam się, że niedobór w naszym portfelu jest przejściowym stanem i sytuacja za chwilę odwróci się. Niemniej jednak ilość naszych długów stale powiększa się. Z każdą następną pożyczką zwiększamy też liczbę wierzycieli, którzy niebawem, na rozmaITe sposoby, zaczną domagać się spłaty spóźnionych wierzytelności. Rozpocznie się windykacja.
Skąd bank wie, że mamy zobowiązanie? Informacje o toku spłaty zaciągniętych w bankach pożyczek są gromadzone przez biuro Informacji Kredytowej.

Chcesz zgłębić niniejszą sprawę nieco bardziej? Jeśli tak, to kliknij ten link oraz przeczytaj więcej w tym tekście, który także opisuje taką problematykę!

Gdy posiadamy w BIK negatywną historię kredytową, musimy być przygotowani na ogromne problemy z otrzymaniem z banków następnych pożyczek. Walka z długami nie należy do prostych zadań. Im szybciej zdecydujemy się jednak powstrzymać tę spiralę, tym wyższa szansa, iż uda nam się nadać procesowi dość łagodny przebieg. Do problemu podejść musimy w sposób metodyczny – oczywiste jest, że nie pozbędziemy się długów w przeciągu miesiąca.

Uporządkowanie naszego budżetu a także przyjęcie racjonalnej metody spłaty długów, kroczek po kroczku, pomoże nam jednak ochronić się przed poważnymi skutkami, takimi jak odwiedziny komornika.