Jakie możliwości mają przedsiębiorcy na to, aby pozyskać finansowanie dla swojej firmy.

Problem z odpowiednim finansowaniem własnej firmy dotyczy wielu właścicieli firm. Na którymś z etapów rozwoju może się bowiem okazać, że są potrzebne jakieś pokaźniejsze środki, czy to na zatrudnienie nowych ludzi, czy na kupno maszyn, urządzeń albo technologii.

Jeśli pieniędzy nie uda się zdobyć, to może się okazać, że firma stanie w rozwoju lub nawet przegoni ją konkurencja. Na szczęście przedsiębiorcy mają parę możliwości na to, aby odpowiednie na rozwój środki zdobyć, należy się więc zapoznać z nimi, jeśli ma się w planach tego typu działania. Najbardziej popularne są najróżniejsze pożyczki i kredyty w bankach. Lecz niekiedy jest je dość trudno otrzymać, a oprócz tego każdą z takich pożyczek (zobacz pożyczka pod zastaw ziemi rolnej) w pewnym momencie będzie trzeba spłacić, i to czasem z dość sporymi procentami – porady ekspertów.
Salon, tapeta Mademoiselle

Autor: Elitis
Źródło: Elitis
producent

Autor: Didit Putra
Źródło: http://www.flickr.com
Chcąc uniknąć wiązania się z bankami spora ilość właścicieli firm poszukuje jakiegoś inwestora, jakim może być na przykład tak zwany Anioł Biznesu albo jakiś fundusz venture capital. Rozwiązanie tego typu ma tę zaletę, że w zamian za pewną część udziałów otrzymuje się odpowiedni zastrzyk gotówki na inwestycje, ale też często wiedzę i wsparcie biznesowe nowego partnera. Pewne firmy idą także w kierunku giełdy, choć tutaj należy już przejść dość skomplikowaną procedurę – dowiedź się jak wejść na new connect.

Planując tego typu rozwiązanie trzeba się dowiedzieć, jak wejść na new connect, a później szczegółowo opracować plan działania. Tego typu starania trwać mogą nawet parę lat, jeżeli jednak zakończą się sukcesem, to liczyć będzie można na spory zastrzyk pieniędzy na dalsze inwestycje.