Jakie błędy wiążące się z zarządzaniem ludźmi popełniają managerowie?

W jakiejkolwiek spółce, która zatrudnia dużą liczbę pracowników, znajduje się dział o nazwie Human Resources, w którym pracują fachowcy zajmujący się m.in. koordynowaniem zatrudnienia wszystkich pracowników.

zarządzanie ludźmi

Autor: SOZIALHELDEN
Źródło: http://www.flickr.com
Zarządzanie zasobami ludzkimi ma kluczowe znaczenie dla sprawnego działania korporacji, gdyż zarządzanie ludźmi oznacza kierowanie nie tylko ich zadaniami, ale także ich motywacją, emocjami, odwagą czy nawet poczuciem własnej wartości. Naturalnym jest fakt, że jeżeli zatrudnieni będą się czuli dowartościowani, a oni sami będą odczuwać uznanie do wykonywanej przez nich pracy, to jakość tej pracy okaże się wyższa. Niestety szefowie często popełniają pewnego rodzaju błędy, które finalnie mają zły wpływ na całą korporację. A czasem wystarczy wykonać nieduży gest uznania. To nie musi być finansowa nagroda, czasami wystarczyłoby pewien wyjazd konsolidacyjny lub chociażby ponadplanowe wakacje.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na omawiany temat, odwiedź luksusowe hotele w górach nas, a z pewnością odnajdziesz ciekawe fakty.

Ponadto motywowanie nie powinno polegać jedynie na klepaniu po plecach.

Kolejnym problemem jest przekonanie, że jeden pracownik nie ma żadnego wpływu na samą korporację. Może jest tylko trybikiem w wielkiej maszynie, jednak należy mu się odpowiednie uznanie. Profesjonalny szef nie powinien równocześnie oczekiwać tak kreatywności, jak i posłuszeństwa. To dwie sprzeczne kwestie. Poza tym psychologia behawioralna mówi, że typowa technika nagród za osiągnięcia oraz kar za złe wyniki, nie zawsze jest dobra.

Wszystko zależy od danej sytuacji i konkretnego człowieka. Najczęściej jedna nagrodą zachęca pracowników do żądania coraz większej ilości nagród.