Jak wyposażyć magazyn

Wielu ludzi interesu mających przedsiębiorstwa trudniące się handlem staje przed problemem magazynowaniaproduktów. wydzierżawienie czy zakupienie magazynu to koszt, z którym niewątpliwie liczą się przy projektowaniu budżetu. Oczywiście wyjściem są regały. W zależności od zapotrzebowania warto zapoznać się z ofertami na regały paletowe, regały półkowe, regały wysokiego składowania, a gdy wynajęliśmy bardzo wysokie pomieszczenie magazynowe – antresole magazynowe.

magazyn

Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl

Regały paletowe są najbardziej popularne dlatego, że towar najczęściej właśnie na paletach dowożony jest do magazynów. Tak naprawdę nie ma znaczenia jakiego rodzaju są to palety. Dziś technologia pozwala dopasować regały paletowe nedcon do potrzeb każdego klienta.

Jeśli produktów nie otrzymujemy na paletach a przykładowo w skrzynkach najlepszym rozwiązaniem będą regały półkowe instrukjca. Jest to rozwiązanie lepsze dla firm z niewielkimi powierzchniami magazynowymi, zajmujących się raczej handlem detalicznym, którym nie trzeba ogromnej przestrzeni na asortyment.

Do tej pory powierzchniamagazynowa często była marnowana z racji braku możliwości zagospodarowania jej „na wysokość”. pozwala to na rozwój technologii i coraz lepsze regały wysokiego składowania gdzie kupić. Takie rozwiązanie umożliwia wykorzystanie powierzchni nawet do 30 metrów wysokości. Oczywiście, regały wysokiego składowania wymagają posiadania urządzeń podnośnikowych. Jeśli nie posiadamy takiego sprzętu lub nie chcemy w niego inwestować – postawmy na antresole magazynowe. To dodatkowa kondygnacja w magazynie, do której dostęp możemy mieć bez potrzeby wykorzystywania dodatkowych urządzeń.

Właściwe zaaranżowanie magazynu pozwoli nam zachować bardzo dobrą organizację, wykorzystać najlepiej jak to możliwe posiadaną powierzchnię, a dzięki temu unikniemy dodatkowych nerwów. Niezależnie od tego czy wybierzemy regały paletowe, regały półkowe, postawimy na regały wysokiego składowania czy może antresole magazynowe (LINDE – wózek paletowy elektryczny) – najważniejsze jest by urządzenie magazynu odpowiadało dokładnie potrzebom firmy.