Jak skutecznie zwiększyć nadzieje na otrzymanie odszkodowania?

spory
Ofiarom wypadków komunikacyjnych należy się z tego tytułu odszkodowanie z OC sprawcy. Jednak Towarzystwo Ubezpieczeniowe będzie chciało maksymalnie zaniżyć jego wysokość. W takiej sytuacji najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie kancelarii adwokackiej, która specjalizuje się w tego typu sprawach.
Korzyści, które można zdobyć poprzez wykonanie takiego kroku są jednak o wiele bardziej znaczące.

Zależnie od danej sytuacji, taka kancelaria nie tylko może pomóc otrzymać jak największe odszkodowania komunikacyjne, ale także np. środki pieniężne z ubezpieczenia wypadkowego. Pomoc prawnika jest w tego typu sytuacjach wręcz konieczna, ponieważ nawet jeśli sprawa nie trafi do sądu, to i tak musi przebiegać w ramach prawa. A są tam przepisy, które nie są oczywiste dla zwykłego człowieka. Przykładowo dla każdego mecenasa „odszkodowanie” nie jest równoważne z terminem zadośćuczynienie. Odmienność opiera się na rodzaju uszczerbku, który miałby być przy ich pomocy zrekompensowany. W rzeczywistości zadośćuczynienie dotyczy szkody na zdrowiu, z kolei odszkodowanie – materialnej. Dla przykładu jeśli będzie miał miejsce wypadek na nie odśnieżonej lub oblodzonej drodze, trzeba odpowiednio przygotować materiały dowodowe. Najlepszym wyjściem jest zrobienie dokumentacji fotograficznej, która przedstawia stan ulicy lub drogi w momencie np. upadku.
spory
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Zdjęcia muszą być też wykonane przy użyciu większej perspektywy. Dzięki temu powinna być możliwe do ustalenia danych adresowych w postaci np. nazwy konkretnej ulicy. Bardzo cenne jest poza tym ustalenie informacji kontaktowych do świadków wydarzenia. Sprawi to, że będzie wykonalne napisanie przez nich pisma, w którym będzie przez nich potwierdzony czas, miejsce oraz przyczyna pojawienia się szkody.

W oświadczeniu tym muszą zostać także opisane zwięźle panujące tam w tamtym czasie warunki pogodowe. Pomocy w takich sytuacjach zazwyczaj udzielają osoby postronne, z którymi niełatwo się później skontaktować.