Jak powinien się prezentować biznesowy strój? Co jest najbardziej istotne, na co z pewnością zwracać uwagę?

W niektórych firmach nie ma innej możliwości, obowiązkowy jest biznesowy strój. Co to jest? O czym musimy pamiętać przy jego wyborze?

biznesman w garniturze

Autor: European People’s Party
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek warto zdawać sobie sprawę, iż w tej kwestii dżinsy i dość krótkie spódniczki nie mają racji bytu, podobnie jest z kolorowymi kamieniami i dość wyrazistymi cieniami do powiek. Jeśli gdzieś mamy tatuaże należy je przykryć. Jeżeli chodzi o strój biznesowy to nfaktycznie tego rodzaju są obowiązujące w banku, więc to na tego typu przykładzie najbardziej korzystnie się skupić- strój biznesowy.
To instytucja finansowa, jej klienci chcą mieć więc zapewnienie, że współpracują ze stabilną i bezpieczną firmą. Pracownicy tak więc powinni swoją postawą oraz wyglądem udowadniać, iż tak właściwie jest. Jeżeli więc chodzi ostrój, to w sytuacji pań najbardziej często konieczny jest żakiet, do niego spódnica albo prosta suknia. Kolory muszą być wyważone.
W tych miejscach typu bank obowiązujące są określone grupy kolorów, tego typu jak popielaty, grafitowy lub czarny. Bluzki są w stanie być natomiast białe, kremowe lub błękitne. W określonych bankach dopuszczalny jest czarny kolor, ale najbardziej często się przyjmuje, że bluzka powinna być jaśniejsza.
W tym stroju wyglądamy bardziej fachowo, klienci z pewnością zdają sobie sprawę, iż nasze podejście jest bardziej poważne, jednocześnie zachowanie, typu komunikacja niewerbalna wypada o wiele bardziej profesjonalnie, niż jakby się odbywała w luźnym stroju- na tej stronie. A jak wygląda sprawa z biżuterią? Rzeczywiście dopuszczalny jest jeden pierścionek i obrączka albo dwa pierścionki, w momencie, jak nie posiadamy obrączki – przejdź dalej -. Kolczyki trzeba zakładać proste oraz dosyć krótkie, żeby nie rozpraszały uwagi klienta. Można również zdecydować się na skromny naszyjnik.

mężczyzna w stroju biznesowym

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Biżuteria najlepiej jak jest wykonana ze srebra albo białego złota, jednak coraz mniej firm się do tego stosuje. Czasami więc dopuszczana jest możliwość złotych dodatków, na pewno jednak nie polecana jest biżuteria sztuczna. Ograniczenia też odnoszą się do kamieni, cyrkonie czy diamenty jednakże są dopuszczalne. Przyjęte jest również, iż włosy które sięgają ramion mogą być rozpuszczone, zaś trochę bardziej długie powinny być spięte. Chodzi o to w tym, że podczas rozmowy z klientem nasze włosy nie przysłaniały twarzy. Zwłaszcza dotyczy to sytuacji, jak pochylamy się nad jakimś dokumentem. Klient może mieć mylne wrażenie, że chcemy coś ukryć.