Gdzie pobrać pożyczkę pozabankową? Dobre i złe strony kredytów bez BIK

Każdy może odnaleźć się w sytuacji, kiedy będzie natychmiast potrzebować dodatkowych pieniędzy i będzie zmuszony wziąć kredyt. Rzecz jasna formalności w bankach mogą trwać bardzo długo, w związku z tym ludzie coraz częściej wybierają kredyty pozabankowe. Przede wszystkim decyduje o tym szybka decyzyjność, jednak nierzadko nie spełniamy wymagań, żeby uzyskać pożyczę w banku. Na rynku istnieje coraz więcej miejsc, w których są one przyznawane, z pominięciem wielu procedur.

Kalkulator, pieniądze, ołówek i dokumenty

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby dostać kredyt od ręki często nie trzeba nawet wybierać się do parabanku. Obecnie niemal wszystko można wysłać online. Dlatego też dużą zaleta jest właśnie szybkość. Nie jesteśmy zmuszeni, aby zbierać bardzo dużo dokumentów, możemy także być już zadłużeni. Okres między wysłaniem wniosku staje się krótki. Najczęściej pożyczka bez BIKu przyznawana jest na niewielką kwotę. Jednocześnie okres spłaty bywa niedługi. Każda z tych wielkości zależy od sumy kredytu. Zobacz: link.

Jak wiadomo firmy wydające takie pożyczki, muszą zabezpieczyć się w jakiś sposób. Jeśli użytkownik musi pobrać dużą kwotę, często taką ochroną staje się nieruchomość. Wtedy oprocentowanie może być większe, ponieważ istnieje pewne ryzyko, jednakże forma ta jest udostępniana dla każdego. Kolejną zaletą takiego typu pożyczek są opisane już powyżej minimalne formalności. Często wystarczy dowód tożsamości oraz wypełnienie wniosku. Parabanki cechują się naprawdę dużą elastycznością względem klienta. Każdy ma możliwość negocjacji warunków spłaty.

Wróćmy do pożyczki (zobacz pożyczka pod zastaw) zaciąganej przez Internet. Udogodnienie jest o tyle duże, że pracownik może przyjechać do naszego domu, aby dokończyć procedury. Ważne jest także to, że to czasami jedyna możliwość uzyskania pożyczki przez osobę starszą. Przy tego typu kredytach nie potrzebne jest też zaświadczenie o dochodach. Oczywiście są również złe strony takich transakcji. Po pierwsze oprocentowanie często jest naprawdę wysokie. Łatwo w sytuacji braku formalności wpaść w błędne koło i pobierać kredyty w celu spłacenia poprzednich, jednocześnie coraz bardzie się zadłużając.

polskie monety

Autor: Fox Wu
Źródło: http://www.flickr.com

Pożyczki bez BIKu to także prowizje i inne opłaty, o których często nie jesteśmy powiadamiani wprost. W związku z tym naprawdę powinno się szczegółowo zapoznać się z warunkami przyznawania, żeby nic nie uszło naszej uwadze. Wyłącznie dzięki takim praktykom możemy być pewni, że wszystko przebiegnie tak, jak tego chcemy. Pożyczki często są ryzykowne, aczkolwiek w dzisiejszych czasach niejednokrotnie są po prostu konieczne. Niezależnie od tego, gdzie pobieramy kredyt, warto pamiętać o skrupulatnym zapoznaniu się z umową.