Czym radca prawny różni się od adwokata?

kancelaria adwokacka
Dzisiaj wiele osób korzysta z pomocy radców prawnych oraz adwokatów. Niestety także ciągle mnóstwo osób nie ma pojęcia czym różnią się te zawody.
Często radcę prawnego rozpatruje się jako jednostkę, jaka nie bierze udziału w sądowych postępowaniach.

Dziś natomiast upoważnienia radców prawnych oraz adwokatów właściwie się pokrywają. radca prawny może postępowania majątkowe jak też ubezpieczeniowe. Radca prawny to zawód stosunkowo młody. Powstał dopiero w latach 60. XX wieku a początkowo miał na celu tylko obsługę prawną firm w dodatku w ograniczonym obszarze. Nie był to wówczas wolny zawód, a radca pracował w zaangażowaniu przez firmę. Z biegiem lat jednakże jego uprawnienia zaczęły coraz bardziej przywodzić na myśl te adwokackie. Zakres spraw, którymi może zajmować się radca (martalubik.pl/) prawny ulega bezustannie zwiększeniu.
kancelaria adwokacka
Autor: Chefzwerg
Źródło: http://www.flickr.com
Jest jeszcze jedna różność pomiędzy radcami prawnymi a adwokatami. Radcowie prawni mogą być zaangażowani na regułach umowy o pracę, dlatego panuje niekiedy przeświadczenie, że jest to zawód zastrzeżony dla biznesmenów. Tymczasem radcy prawni dosyć często występują przed sądami. Zgodnie z ustawą mogą oni zajmować się też udzielaniem rad prawniczych, sporządzaniem opinii prawnych, występowaniem przed urzędami oraz sądami różnego typu podobnie jak kancelaria adwokacka. Radca (propozycje) może podjąć również trwałą współpracę z firmą na zasadach zatrudnienia o umowę o pracę.

Wielu jednakże w obecnej chwili decyduje się na uruchomienie własnej kancelarii, w których obsługują nie tylko przedsiębiorstwa, ale także osoby fizyczne. Ponadto radca , tak samo jak adwokat może być ustanowiony z urzędu w wypadku wszelkich kwestii z zakresu jego obowiązków.