Czy tego chcemy czy nie uczymy się przez całe życie. W stopniu świadomym i nieświadomym. Warto z tego korzystać

Najpierw zabawa, później edukacja, zdajemy się myśleć, gdy przeanalizujemy swoją edukacyjną ścieżkę. Chociaż zaczyna się niewinnie, to później każdy z nas jest zmuszony pójść do szkoły, a jest to bardzo stresogenne. Co więcej, po szkole jest nie mniej stresująco, ponieważ powinniśmy zmierzyć się z rynkiem pracy.

szkolenia

Autor: aditus foundation
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, czy jesteśmy słabo czy lepiej wykształceni, czy mamy znajomości czy jakieś cudowne kompetencje, to spotkanie z etapem zawodowym układa się różnorodnie.

Sprawdź też:

Co jesteśmy w stanie dodać w tej dziedzinie, to zawsze zostanie jeden prawdziwy wniosek, że przez całe życie trzeba się uczyć. I to nawet nie mówiąc stricte o akademickiej wiedzy, po prostu już od małego, aż do starości przyswajamy ciągle wiedzę, która nas wzbogaca. Kto tego nie czuje, kto tego nie ma i tkwi we własnym zadowoleniu, to oznacza, że albo nie pragnie więcej znać, albo zatrzymał się na pewnym etapie. Jednakowoż, z innej strony nie ma takiego czegoś jak zakończenie, że niczego już się nie nauczymy.

Zawsze się czegoś uczymy, chociażby to była niemądra ciekawostka zasłyszana w telewizji, być może obudzi naszą wyobraźnię do zastanawiania się nad tym, a dalej rozciągnie się to na nasze nowe poszukiwania. Dodatkowo, uczymy się wielu przydatnych umiejętności w kontakcie z innymi osobami. Jak wiele razy możemy usłyszeć coś, co nieznacznie zmienia nasze życie, bo zaczynamy nad czymś intensywnie myśleć. A wreszcie jak już mamy własne dzieci, albo wnuki, to jak dużo od nich można się nauczyć. Ich świeże spojrzenie na realność, ciągły pęd do wiedzy, a co najistotniejsze ciężkie pytania, sprawiają, iż musimy się trochę wysilić i być może czegoś się nowego dowiedzieć.

na kursie

Autor: Col Ford and Natasha de Vere
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle dobrym sposobem, ażeby stale się czegoś dowiadywać jest czytanie książek, oglądanie ciekawych filmów, ale też uczęszczanie na różne szkolenia, na przykład szkolenia komunikacja. Takie szkolenie może poprawić nasze zdolności w zakresie komunikacji, a również pomoże nam lepiej poznać określone prawidła rządzące ludzkim zachowaniem. Jak ważne jest takiego typu szkolenie możemy się przekonać w wielu zawodach, gdyż tego typu zdolności komunikacyjne są pomocne w wielu sytuacjach. Negocjacje, dobra komunikacja to bardzo przydatne zdolności. Dodatkowo, wykorzystać je możemy też poza sferą czysto zawodową.